Топ-6 трендів від YouTube та Google | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

Які відео набирають більше переглядів: 6 актуальних трендів від YouTube та Google

Секрети відеороликів, які користувачі обирають у 2022 році.

cover-635157ec9cbc0186540276.png

За даними опитування Google, 85% споживачів відео вважають, що контент має викликати емоцію. Для 79% це важливо, оскільки вони хочуть розшерити ролик із друзями та отримати глибший емоційний зв'язок, дивлячись відео разом.

Що цікаво, глядачам хочеться, щоб історія торкалася їх особисто. 80% опитаних підтвердили, що їм цікавіше дивитися відео, в якому є контент, що має до них стосунок.

То на які ж відео «залипають» користувачі і як бренди можуть використати ці тренди для себе — з'ясовуємо.

Тренд #1: відео для релаксу

За даними опитування Ipsos за серпень 2022 року, 83% користувачів заходять на YouTube, щоб розслабитися. До топконтенту для релаксу увійшли фільми про природу та збірки «дивно-приємних» кліпів — наприклад, де хтось розтягує слайми, або відео, як доміно падають і складаються в картинку.

До популярних форматів для розслаблення також потрапили прямі трансляції камер, встановлених у дикій природі.

 

Сюди ж віднесемо імерсивні відео — ролики «з ефектом занурення», які тривають понад 10 годин. У них під медитативну музику глядач ніби переноситься в інше місце — опиняється під водою, у тропічному лісі чи горах. 90% користувачів відзначають, що дивляться такі відео.

Рекомендуємо прочитати:

img-freud-62dab0e90141e737621584.jpg

Чого дідусь Фройд може навчити сучасних маркетологів

Читати

Тренд #2: ASMR 

ASMR (autonomous sensory meridian response) — фізична реакція організму (мурашки шкірою, лоскотні відчуття в потилиці) на певні звуки. У тренді ASMR — ролики із заспокійливими тихими звуками, які допомагають слухачам розслабитися.

Хоча цей тип «масажу мозку» може здатися малозрозумілим, цифри свідчать про інше. Лише у 2021 році ролики, пов'язані з ASMR, на YouTube набрали понад 65 мільярдів переглядів. Більша частина пошукових запитів на цю тему — з мобільної версії: люди шукають подібний контент у моменти, коли хочуть розслабитися — наприклад, лежачи в ліжку.

«ASMR створює фізичне відчуття, схоже на мурашки, які ви відчуваєте, коли хтось перебирає ваше волосся або гладить спину кінчиками пальців», — говорить Хізер Фізер, популярний «ASMRtist» із майже 400 000 підписників на YouTube.

Навіть серйозні наукові установи підхоплюють цей тренд. Так, наприклад, у музеї Вікторії та Альберта в Лондоні є відеоплейлист «ASMR у музеї», в якому вони публікують заспокійливі звуки ASMR із предметами зі своєї колекції.

 

Бренди також підхопили ASMR-тенденцію у своїх роликах — наприклад, KFC випустили віральну рекламу, в якій актор Джордж Гамільтон, який зображує полковника Сандерса, насолоджується звуками нової хрумкої смаженої курки.

«ASMR — це спільнота, яка абсолютно захоплена сенсорним досвідом звуку. Цей тренд асоціюється з чимось затишним і комфортним — і це саме те відчуття, яке дає наша їжа», — коментує цю рекламну кампанію директор із маркетингу KFC Кевін Хохман.

А китайська реклама шоколадних цукерок Dove, створена з метою «викликати відчуття шовковистого гладкого задоволення», яке ви відчуваєте під час реального поїдання шоколаду, навіть стала об'єктом вивчення нейробіологів.

Платформа Guokr (Китай) провела офлайн-тест і зібрала фізіологічні дані тих, хто переглянув цю рекламу: як змінилися відчуття глядачів, серцевий ритм, мозкова активність і психологічний стан. Вчені продовжують опрацьовувати результати, але, за першими даними, у більшості респондентів ефект ASMR супроводжувався почастішанням серцебиття.

 

Тренд #3: відео, що викликає ностальгію

69% опитаних відзначають, що часто повертаються до креаторів або контенту, який їм подобається. Користувачі навіть готові спостерігати, як їхні улюблені автори займаються звичайними справами. Це означає, що вони налаштовуються на довгі влоги, в яких автор прибирає, читає, займається садівництвом, готує або малює часто під заспокійливу музику.

82% респондентів використовували YouTube для перегляду контенту, щоби відчути ностальгію, наприклад, переглянути улюблені ток-шоу або мультфільми дитинства. У тренді також естетика кінця 1990-х та початку 2000-х років: починаючи від образів, натхнених фанатами бойз-бендів та закінчуючи спортивними костюмами Juicy Couture епохи Періс Гілтон. Ця тенденція навіть отримала окрему назву Y2K (year 2k або year 2000).

Тренд #4: можливість відчути себе частиною спільноти

Користувачам подобається можливість знайти однодумців чи посперечатися з тими, чиї погляди відрізняються. Найбільше частиною спільноти хочуть почуватися люди з покоління Z. За даними опитування Ipsos 2022, 61% респондентів цього покоління назвали себе «суперфанатами» когось чи чогось.

Як це впливає на відеоконтент? Наприклад, футбольний матч у середньому триває 90 хвилин. Але прямі трансляції ігор з коментарями та післяматчевий аналіз можуть тривати значно довше. Як у випадку з групою фанатів «Манчестер Юнайтед», які дивилися та обговорювали гру протягом трьох годин. Їхній стрим набрав понад пів мільйона переглядів.

 

Також 60% опитаних використали YouTube, щоб знайти більше контенту про серіал або фільм, який вони щойно подивилися. Наприклад, у «Щоденниках вампіра» 171 серія — але для фанатів історії цього замало. Тому 2,5-годинне відео з аналізом серіалу було переглянуте понад 9 мільйонів разів.

 

До цього ж типу «залипального» контенту відносяться відео з проходженням ігор — наприклад, тур Elden Ring подивилися 3 мільярди разів за 60 днів.

 

Тренд #5: сторітелінг

Також набирають популярності відео у форматі сторітелінгу, де автор розкриває якусь тему — починаючи від науки та філософії, закінчуючи модою та мистецтвом.

Ролики з гарним сторітелінгом та унікальною подачею буквально «підсаджують» глядачів на канал. У Google з'ясували, що відео з гарно розказаною історією на 34% частіше залучають користувачів і краще утримують увагу. 92% опитаних вважають, що при створенні такого контенту було докладено більше зусиль і оцінюють подібні ролики вище.

«За останні три роки ми спостерігаємо постійне зростання кількості людей, які шукають подібні розбори чи пізнавальний контент на YouTube», — каже Ніколас Шмідт, який вивчає поведінкові тренди YouTube.

Тренд #6: довгі відео

Довгі ролики також допомагають зібрати лояльну аудиторію. Креатори виявили, що довгі відео призводять до активнішої взаємодії глядачів з їхнім каналом у 71% випадків. Що цікаво, 59% опитаних шукають повну версію відео, яке знайшли у вигляді нарізки на інших сервісах — наприклад, TikTok, Instagram Reels, Tumblr, Twitter або Youtube Shorts.

«Вважається, що цифровий контент має бути коротким і донедавна це було нормою. Але зараз глядачі почали ставитись до YouTube як до традиційного телебачення», — вважає Сафія Нігаард. На своєму каналі вона проводить експерименти з косметикою (наприклад, розплавляє помади, створює неймовірні суміші з лаків) або експериментує з дивними образами в одязі. Сумарно канал набрав понад мільярд переглядів та 10 мільйонів підписників.

За даними дослідження рекламного агентства Pixability (США), відео довше ніж 10 хвилин дає брендам більший показник залучення, ніж короткі ролики. Теорія підтверджується й іншими результатами. Так, понад 80% рекламних роликів, які отримали як мінімум Срібного лева в Каннах у 2020–2021 роках, були довшими за 60 секунд.

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«Стратегічний маркетинг»
Маркетинг і PR
Веде Тетяна Лукинюк
23 квітня 4 червня
Тетяна Лукинюк