Що читати HR-фахівцям? Де шукати новини, аналітику і тренди ринку? Які авторитетні джерела використовувати у роботі? Запитали в ейчарів LABA, Happy Monday та Carlsberg Group.
Ділимося корисними сайтами для HR, які варто додати до закладок.
Олена Іванчикова
Кар'єрний консультант у Happy Monday
- Понад 8 років досвіду в HR-менеджменті
- Член Міжнародної Спілки Коучів ICU
#1. До карантину я намагалася бувати на офлайн-заходах, наприклад, HR-Land. На таких зустрічах можна «перезапилитися» з колегами досвідом, а їхні кейси з будь-яких сфер — застосувати потім у своїй сфері. Ще я ходила до «Клубу наставників», де щотижня обговорювали актуальні для топменеджерів та HR-фахівців теми з управління, оцінки, навчання та розвитку персоналу.
#2. Коли все пішло в онлайн, для мене корисною платформою став LinkedIn та підписки на лідерів думок. Виберіть ЛОМів, які працюють у ніші вашого бізнесу або досягли певного професійного рівня, і відстежуйте, що вони транслюють. Так ви зможете уникнути помилок та прискорити власне кар'єрне зростання.
#3. Коли я була ейчаром, активно читала журнал The Point на Rabota.ua. Дуже люблю Happy Monday.
#4. Оскільки я завжди була пов'язана з продажем та ритейлом, крім HR-ресурсів, читала сайти, які стосувалися моєї ніші. Наприклад, на Retailers.ua та Rau.ua дізнавалася, що відбувається з торговельними мережами, як трансформується бізнес та як це може вплинути на персонал у нашій компанії. Наприклад, вихід H&M на ринок України викликав суттєву плинність кадрів у всіх торгових мережах, пов'язаних з одягом та аксесуарами.
Катерина Глушеня
Head of HR в Laba
- 7+ років досвіду в HR-менеджменті
- Понад 300 закритих вакансій в Україні, Естонії та Польщі
#1. Зараз у Facebook існує дуже багато груп, у яких можна спілкуватися, обмінюватися досвідом та експертизою. Це і плюс, і мінус водночас. Проблема в тому, що досить складно знайти справді корисну спільноту, де не лише обговорюють подарунки на корпоративи та просять скинути приклади джоб-офферів, а розбирають цікаві питання та кейси.
У Facebook я періодично моніторію групу HR і БІЗНЕС. Нещодавно з'явилася класна HR-спільнота PeopleFirst — свіжа ідея, цікаві та скілові спікери, глибокі теми. Інші групи для мене дуже схожі, сподіваюся, цього року з'явиться «зірочка».
#2. HR-фахівцеві потрібно розвивати скіли не лише у своїй сфері, а й у розумінні бізнесу. Раджу:
— Fortune
— Forbes
#3. Крім того, я довіряю таким англомовним джерелам:
— HBR
Марина Харрісон
VP Human Resources у Carlsberg Ukraine
- 20+ років у HR
- Проходила тренінги та програми у Management Center Europe, Лондонській бізнес-школі, компаніях Hay Group та Carlsberg Group
#1. За сертифікованою інформацією рекомендую звертатись на CIPD-платформу.
#2. З літератури я раджу починати з базових книг, наприклад, із серії HR Fundamentals. У них можна знайти практичні рекомендації з усіх напрямків діяльності HR. Ці книги підійдуть і для студентів, і для практиків-початківців. Серія схвалена CIPD.
Ще варто звернути увагу на «Організаційну психологію», Л. фон Розенштиля, В. Мольта і Б. Рюттингера.
А сьогодні мені на очі потрапили такі книги:
- Leading Change, John P. Kotter
- The Speed of Trust, Stephen M.R. Covey
- Effective Modern Coaching: the principles and art of successful modern coaching, Myles Downey
- The Agility Shift, Pamela Meyer
#3. Якщо мені потрібно знайти інформацію про мою сферу діяльності, найчастіше допомагає Google-пошуковик. Обов'язково перевіряю запити декількома мовами — як мінімум ще англійською, і ніколи не користуюся лише одним джерелом.


Бажаєте отримувати дайджест статей?


Бажаєте отримувати дайджест статей?

