Гайд із LinkedIn для початківців | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

Гайд із LinkedIn
для початківців

Як допомогти рекрутерам запропонувати вам роботу.

cover-637cd21dd29e1548447967.png

На перший погляд здається, що в LinkedIn сидять тільки рекрутери та розробники. Але це не так.

Ця найбільша соціальна мережа допомагає зв'язуватися з колегами та налагоджувати професійні контакти для розвитку в будь-якій сфері.

Розповідаємо, чому варто негайно заповнити профіль у LinkedIn і як це зробити, щоб робота знайшла вас сама.

Зараз у LinkedIn зареєстровано близько 660 млн осіб, 303 млн із яких — активні користувачі.

Для порівняння: телеграм регулярно використовують 200 млн, інстаграм — 1 млрд. Це різна аудиторія — від школярів до людей похилого віку. А ось LinkedIn — суворо професійна мережа, де практично немає випадкових реєстрацій.

Для чого потрібний LinkedIn

#1. Пошук роботи.

Навіть статуси в LinkedIn стосуються того, наскільки активно людина шукає роботу.

Якщо ви плануєте змінити роботу або вже в пошуку — встановлюйте контакти з рекрутерами й ейчарами, шукайте точки дотику з топменеджерами компаній, які цікавлять, переглядайте профілі учасників зі своєї сфери.

#2. Пошук працівників.

Сайт працює як онлайн-каталог окремих фахівців та організацій. Рекрутери та ейчари — найактивніші користувачі LinkedIn. Вони не лише шукають кандидатів, а й підтримують зв'язок із фахівцями, які будуть потрібні у майбутньому.

Аліна Омельченко, Talent Acquisition Specialist Genesis Media: 

«LinkedIn — не основний, але дуже ефективний інструмент пошуку кандидатів. Насамперед я оцінюю їх за наявністю необхідних скілів (це технології для розробників, сертифікати для фінансистів). Далі дивлюся на досвід — у яких компаніях працювала людина і як часто вони змінювалися. Рішення запросити на співбесіду ухвалюю, коли бачу, що профіль кандидата відповідає профілю вакансії хоча б на 60%. Решту з'ясовую при живому спілкуванні, у листуванні чи телефоном».

#3. Нетворкінг.

Алгоритми LinkedIn допомагають знайти потенційних бізнес-партнерів та людей, які пов'язані з вашою сферою. Співпраця може розпочатися саме зі знайомства у соцмережі.

Рекомендуємо прочитати:

img-16ways-62e8ebf54b964895648514.jpg

16 способів почати розмову абсолютно будь з ким

Читати

Що таке профіль у LinkedIn

Це розширена версія вашого резюме. Але на відміну від традиційного CV у профілі можуть бути посилання на ваші роботи, відгуки колег, інформація про досягнення та пройдені курси.

Лайфхак: сторінку в LinkedIn можна завантажити як резюме. Для цього потрібно клікнути на кнопку More (вгорі профайлу праворуч від фото) та вибрати опцію Save to PDF. Шаблон підвантажується мовою використання LinkedIn, тож простежте, щоб мова профілю та акаунта збігалися.

Алгоритми LinkedIn

У LinkedIn є свій алгоритм, який працює як SEO для Google. У відповідь на запит рекрутера на перші сторінки виводяться найінформативніші профілі кандидатів із ключовими словами.

У вашому обліковому записі є Profile Strength — панель інформації, яка відображає поточний статус.

Залежно від заповнення визначається рівень профілю: Beginner, Intermediate, Advanced або All Star. Прямуйте до останнього. Для цього необхідно заповнити головні розділи.

Важливо! Для англомовних користувачів більше пропозицій, тому варто встановити англійську мову профілю. Виняток — робота з ринком та клієнтами певної країни.

Які розділи потрібно заповнити

#1. Фотографія в діловому стилі. Не використовуйте фото з подорожей, вечірок та інших розважальних івентів.

#2. Ім'я та прізвище повинні збігатися з ім'ям у вашому резюме — так рекрутерам буде простіше ознайомитись із профілем.

#3. Headline з ім'ям та прізвищем зрозуміло пояснює, хто ви і чим займаєтесь. Вкажіть місце роботи та посаду, використовуючи ключові слова, пов'язані з вашою індустрією.

#4. Summary складається з 3–4 пропозицій: хто ви як фахівець, який у вас досвід, що вмієте.

#5. Experience — це основний розділ профілю. Чим більше релевантних ключових слів — тим краще. Заповніть його всіма компаніями, які прописані у вас в резюме, не забудьте вказати обов'язки.

Пропишіть не тільки процеси, за які ви відповідали, але й показники результату (наприклад, «збільшив відвідуваність сайту в два рази»). Додайте медіафайли, презентації або тексти, щоб показати свою роботу.

Лайфхак: за словами Сью Еллсон, експерта з розвитку кар'єри, у вас набагато більше шансів з'явитися в результатах пошуку, якщо у профілі вказано поточну позицію.

#6. Skills and Endorsements можна порівняти з лайками в соцмережах — чим їх більше, тим вище ваш профіль підніметься в пошуку. Вибирайте варіанти з випадного списку — рекрутери будуть вас шукати саме за цими ключовими словами.

#7. Recommendations від колишніх начальників та колег дають можливість показати ваші сильні сторони. В ідеалі потрібно мати 2–3 таких рекомендації.

#8. Volunteering допоможе набути необхідних навичок, якщо у вас їх немає, або показати зацікавленість сферою. Додайте сюди організації, для яких ви волонтерували, та завдання, які допомогли вирішити. 41% опитаних фахівців заявили, що цінують волонтерський досвід так само, як і оплачуваний.

Лайфхак: перед тим як вносити зміни, перевірте налаштування приватності. Майже всі зміни відображаються у стрічці контактів. На час правок краще вимкнути сповіщення.

Рекомендуємо прочитати:

img-revisiya-629ddc1fba5ab141373876.jpg

Зробіть ревізію навичок та дозвольте собі знизити планку

Читати

Ex-Chief Operating Officer компанії Сonsepter Євген Клименко використовує LinkedIn 10 років. За його словами, соцмережа дозволяє аналізувати свою конкурентоспроможність:

«Ефективний профайл — це сфокусований профайл.

Якщо ви продакт-менеджер:

– прикріпіть портфоліо продуктів

– додайте skills product management

– напишіть статтю про свій досвід розробки продукту, аналітику

– попросіть рекомендації клієнтів або роботодавця, щоб були ключові слова  про розробку продукту

– прикріпіть сертифікати про пройдені курси, тренінги

Якщо профайл заповнений неякісно (з помилками, поганим фото), ймовірність успіху невелика. Люди — візуальні істоти: якщо не подобається фото, то й профайл не дивитимуться».

Як формувати мережу контактів

Контакти в LinkedIn ранжуються за допомогою кіл. Додані вами користувачі — це перше коло, контакти ваших контактів — друге, контакти вашого другого рівня — третій. Решта відображається як «третє плюс» коло.

Здавалося б, серед мільйонів користувачів просто знайти 500 контактів, які прискорять ваш перехід до All Star. Однак, коли список знайомих закінчився, виникає запитання: «Хто ще має бути у моїй мережі? Кого додавати та як?». LinkedIn сам пропонуватиме цікаві варіанти.

Весь бізнес-контент у зручному форматі. Інтерв'ю, кейси, лайфхаки корп. світу — у нашому телеграм-каналі. Приєднуйтесь!

Є декілька способів розширити своє коло:

1. Надсилайте персональні запити

Коли LinkedIn пропонує побудувати мережу контактів, ви можете просто натиснути Connect. Або перейти на сторінку профілю цієї людини і натиснути «Connect» там. У другому випадку з'явиться вікно, щоб додати особисте повідомлення. Це набагато ефективніше, ніж «порожній» запит.

Паша Педенко, продакт-менеджер і співзасновник CONFIDENCEconf, радить надсилати персоналізоване повідомлення:

«Якщо ви організовуєте ProductTank мітапи, напишіть повідомлення в дусі: “Привіт, я теж роблю ProductTank. Давай дружити!" Це значно підвищує конверсію відповідей.»

2. Взаємодійте

Взаємодія з наявними підключеннями показує контактам ваш профіль або регулярно про нього нагадує. Все, що потрібно зробити — поставити лайк чи прокоментувати публікацію.

Прості коментарі на кшталт «Дякую за те, що поділилися» розширять ваші можливості — підвищать впізнаваність та винесуть на перші сторінки пошукового алгоритму.

3. Вступайте до груп

Якщо ви перебуваєте в групі, можете надсилати повідомлення користувачам, які не пов'язані з вами. Тому вступайте до профільних спільнот і будьте активними в них.

4. Ведіть блог

LinkedIn люб'язно надає майданчик для опублікування повноцінних статей. Вони відображаються у профілі користувача та у стрічці контактів першого кола.

Якщо ваша спільнота лайкає, коментує чи шерить публікацію — статтю побачать і контакти другого кола. Хороша новина в тому, що шок-контент ще не дістався LinkedIn. До того ж, на відміну від фейсбуку, довгі статті тут заходять краще за короткі пости.

Як шукати «свої» вакансії

Ви заповнили свій профіль та активно його ведете. Вже цього достатньо, щоб почати отримувати листи від рекрутерів. Якщо хочете прискорити процес, ось три шляхи:

  • Пошук через кнопку Search у вкладці Jobs. Соціальна мережа підказує, чи ваші навички збігаються з вимогами роботодавця. Щоправда, не завжди коректно.
  • Вакансії у стрічках рекрутерів. Часто на додаток до опублікованих вакансій рекрутери публікують вакансії у своїй стрічці. Зверніть на це увагу.
  • Публікації у профільних групах. Там можна брати участь в обговореннях. Якщо рекрутер шукає маркетолога, логічно припустити, що він робитиме це через профільні групи.

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«HR-директор»
HR і рекрутинг
Веде Катерина Бандуровська
18 червня 1 серпня
Катерина Бандуровська