11 подкастів про психологію | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

Чи маємо ми право вибору, чи все вирішує минулий досвід: 11 подкастів про психологію

Вийди з себе і зайди нормально!

cover-12podcats-63285b9a3b8fa704905162.jpg

Що спонукає людину вчинити злочин? Що станеться, якщо справді почати красти як митець? Чому єдина здорова модель прив'язаності — у котів? І чи варто позбавлятися синдрому відкладеного життя, якщо вам і так ок?

Зібрали 11 психологічних подкастів, які допоможуть у цьому розібратися.

Психологія злочину

Мова: українська

Серія подкастів від медіа «Суспільне», де гості та ведучі розбираються у причинах, які спонукають людей чинити злочини. Випуски побудовані на розборі найжахливіших кримінальних справ останніх 20 років.

Як американський детектив, дізнавшись про невдале зґвалтування — єдиного в серії злочинів, — передбачив, що в маніяка будуть криво застебнуті ґудзики на одязі? Чому бажання виховати дитину хорошою людиною часто обертається емоційним насильством? Як зрозуміти, що лиходії отримали справедливе покарання, і чи є в принципі норма справедливості.

В основі історій лежать реальні події — часом вони складніші і жорсткіші, ніж найстрашніші детективи.

Тривалість: 40 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts

All In The Mind

Мова: англійська

Щотижневий подкаст радіо ABC, присвячений mindgames, розуму та поведінці: від нейробіології людини — до характеру штучного інтелекту.

Чому задоволення — новий біль для мозку? Як використовувати перемикач від інтроверта до екстраверта та назад? Чому потрібно не вчитися мультизадачності, а прокачувати вміння займатися лише однією справою за раз?

Тривалість: 30 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Google Podcasts 

By the Book

Мова: англійська

Зберігаєте книги з секретами ефективності, щоб ніколи їх не прочитати і не скористатися порадами? Можливо, це і на краще. За вас експеримент на своєму житті проводять автори подкасту By the Book Джолента Грінберг та Крістін Майнзер. Щотижня вони обирають новий бестселер про успішний успіх і щасливе життя — а потім чітко дотримуються буквально всіх порад. Після цього дівчата зустрічаються, обговорюють здобутий досвід, нові звички та складнощі.

Рекомендуємо прочитати:

img-sleepenough-62e28673ddc76021548444.jpg

Як бути, якщо на життя залишається лише 2 години між роботою та сном

Читати

Що буде, якщо справді почати красти як митець? Чи правда, що можна вийти зі своєї голови та зайти назад нормально? Причому бажано так, щоб прийти до тями, а не у відділення психіатрії. І чи правда, що лінь створює генія?

Тривалість: 30–50 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts

Hidden Brain

Мова: англійська

Подкаст американського журналіста Шанкара Ведантама, в якому він із наукового погляду намагається розібратися у прихованих можливостях людського мозку.

Як несвідомі моделі керують нашою поведінкою? Чи маємо ми право вибору чи все вирішує минулий досвід? Як розшифровувати власні почуття? І чому біль — це добре?

Тривалість: 40–60 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Google Podcasts

Хтознаяк

Мова: українська

Авторський подкаст психолога Ганни Шийчук, у якому вона розповідає про те, як уміння працювати з емоціями (власними та чужими) допомагає у кар'єрі та житті.

Як не збожеволіти, живучи у війні, стресі та невизначеності (спойлер: ніяк, і дивлячись що вважати нормою)? Чи можливо побудувати особисті кордони та не втратити за ними всіх близьких? Чому важливо бути на своєму місці і не варто відчувати провину через те, що ви зараз не на фронті?

Після вторгнення рф в Україну з'явилася нова тема — ведуча розбирає, як не озлобитись у потоці новин про жорстокість. Фактично ідея про те, як абсолютне зло вчить нас вирощувати внутрішнє світло — новий лейтмотив «Хтознаяк».

Тривалість: 20–40 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts

Mental Illness Happy Hour

Мова: англійська

Один із перших у світі подкастів про ментальне здоров'я. Кожен випуск (вони виходять раз на тиждень) психолог Пол Гілмартін присвячує окремій темі — від шопоголізму до переїдання — та обговорює її з іншими людьми. Родзинка подкасту — гості, серед яких не завжди відомі особистості. Пол запрошує до студії лікарів, науковців або людей з унікальним досвідом.

Рекомендуємо прочитати:

img-11-facts-62de3e876b9dd237589510.jpg

11 несподіваних фактів про людську психіку

Читати

Як людина з біполярним розладом може не просто інтегруватись у суспільство, а й стати успішним продюсером? Як відрізнити вигорання від депресії — і чи є між ними різниця для людини, яка переживає такий стан?

Тривалість: 1,5–2 години

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts  

Happy Place

Мова: англійська

Подкаст письменниці Фірн Коттон про щастя та все, що ми проживаємо в періоди між сном. Кожен епізод присвячений конкретному рецепту щастя: стрибун у воду Том Дейлі, наприклад, поділився з ведучою тим, що між запливами заспокоює нерви в'язанням.

Чому стрес трансформувався із засобу збереження життя в атавізм, який його руйнує? Що стається із вічно зайнятими людьми, коли вони перестають бути по вуха у справах? І чи правда, що великі ризики призводять до більшого успіху — чи це типова помилка вцілілого?

Основне запитання залишається незмінним: де серед усього стресу та продуктивності закопано звичайне щастя? І чи має воно норму чи типові показники?

Тривалість: 60–70 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts

Сексуальний подкаст

Мова: російська та українська

Видавець «The Village Україна» Марк Лівін та психотерапевт Ольга Хайдукова ведуть розмови про сексуальність, піднімаючи теми, які часто буває ніяково обговорити навіть із найближчими.

Чому можна не хотіти того, кого любиш? Що таке сексуальність? Як називати інтимні частини тіла, щоб секс не закінчився там, де почався?

Бонус: ведучі радять книги, в яких тема розкривається ширше, ніж її можна охопити у подкасті.

Тривалість: 40–60 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts

Простими словами

Мова: українська

Ще один подкаст Марка Лівіна — цього разу з психотерапевтом Іллею Полуденним. У третьому, найсвіжішому сезоні, ведучі розбираються у питаннях самоідентифікації та типах особистості — без сумнівних тестів у фейсбуці.

Які існують типи особистості та чому людина не може належати лише до одного з них? Як враховувати тип вашого співрозмовника у розмовах без маніпуляцій? Чому з кожним психотерапевтом рано чи пізно треба прощатись? І хто ж гірший — нарцис чи Козеріг?

Тривалість: 60 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts

Daily Meditation Podcast 

Мова: англійська

Можна багато говорити про користь медитацій, а можна почати приділяти їм 10–15 хвилин щодня — і оцінити результати вже через тиждень. Саме з таким гаслом робила свої перші випуски Мері Меклей, учитель медитації.

Щодня подкасти відправляють вас у палаци вашого ж розуму, щоб допомогти розібратися в глибинних причинах емоцій, рішень і навчитися керувати своєю поведінкою, а також контролювати рівень стресу.

Нові випуски виходять щоденно.

Тривалість: 10–15 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Google Podcasts

Я не встигаю

Мова: українська

Подкаст про контрпродуктивність. Ведучі живуть у тому ж пеклі, що й багато хто з нас, де сон завжди короткий, а будильник просто нескінченно дзвонить, дедлайни переносяться і завдання висять у to-do списку роками. Студенти Федя та Настя запрошують у гості більш продуктивних людей, аби розібратися в їхніх секретах успіху. У кожному випуску вони розбирають одну проблему та діляться своїми успіхами щодо її вирішення.

Як припинити зберігати курси на потім і ніколи їх не проходити? Чому вигорання наближує самозаймання? Чи є життя за графіком і чи варто намагатися осягнути неосяжне?

Вийшов лише один сезон подкасту, у ньому 12 епізодів. Це хороша програма, що заземлює, про те, що на тлі успішного успіху бути неідеальним — нормально.

Тривалість: 60 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«Управління командою в бізнесі»
HR і рекрутинг
Веде Лариса Стірська
11 липня 20 серпня
Лариса Стірська