7 життєвих принципів, які всі знають, але не всі дотримуються | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

7 життєвих принципів, які всі знають, але не всі дотримуються

Прості істини щасливого і благополучного життя.

cover-true-61a0f3467fe74370863248.jpg

Даріус Фороукс (Darius Foroux) написав для The Mission статтю, де перерахував 7 принципів щасливого життя, міцного здоров'я і благополуччя. На перший погляд, це прості істини, що відомі кожному. Але 99% людей не роблять того, що знають. Laba публікує доповнений переклад матеріалу.

На початку 2015 року мене турбувало, що буде з моєю кар'єрою. За рік до цього я відмовився від своїх підприємницьких амбіцій і переїхав до Лондона, щоб працювати в IT-компанії.

Взагалі-то, це було не погано. У компанії добре платили, співробітники мали багато переваг і колектив був чудовий. Але мені здавалося, що це не для мене, і що я зрадив своїй мрії про підприємництво.

Разом з тим, моє особисте життя пішло під укіс. Ми з моєю дівчиною розійшлися, і того ж тижня раптово померла моя бабуся, яку я дуже любив.

Мене переповнювали різні почуття, здавалося, що я нічого не розумію в цьому житті. Ви коли-небудь так почувалися?

Що таке життя? Чим потрібно займатися? Коли ти з'являєшся на світ, до тебе не додається інструкція про те, як стати гідною людиною.

Втомившись від безцільного існування, я почав шукати відповіді — вперше у своєму житті.

Повернувшись до Голландії на похорон бабусі, я зустрівся з одним зі своїх наставників. Востаннє ми спілкувалися ще до мого переїзду в Лондон. Я розповів наставнику про те, що зі мною відбувається, і він відповів:

Правильного чи неправильного способу проживати своє життя не існує, але все-таки є певні принципи, спираючись на які можна бути щасливим, здоровим та благополучним.

Звісно, я запитав у нього, що ж це за принципи. І пан Міягі відповів мені в своєму стилі: "Я думаю, що ти знаєш ці принципи. Усі їх знають. Але 99% людей не роблять того, що знають".

Це одна з наймудріших істин, які я чув, адже ми рідко робимо те, про що я говорю. І я не виняток.

Наступний рік я провів у роздумах і пошуку цих принципів. Я намагався зрозуміти: "Про що люди зазвичай говорять, але ніколи не роблять?"

І ось мої висновки:

#1. Щоб рибу їсти, треба у воду лізти. 

На словах ми зробимо що завгодно: піднімемося на гору, пробіжимо марафон, стрибнемо з парашутом, створимо свій бізнес, об'їздимо весь світ у мандрах, напишемо книгу, запишемо альбом, знімемо фільм і так до нескінченності.

Згадайте про свій список справ, які потрібно встигнути за життя? А тепер можна запитання? Чому досі ви цього не зробили?

Керівник музичного відділу 20th Century Fox, композитор Альфред Ньюмен:

Складнощі байдикування полягають у тому, що його неможливо завершити і відпочити.

Найчастіше відповідь зводиться до того, що це нелегко. Не хочу вас засмучувати, але життя і повинно бути складним. Напевно, це один із найцінніших уроків, які я засвоїв у своєму житті.

Не потрібно втікати від складнощів. Замість цього вчіться їх долати фізично і психологічно.

Французький філософ Вольтер:

Ніколи не буває великих справ без великих складнощів.

Усі великі компанії починалися зі стартапів, більшість із них були на межі загибелі та банкрутства.

Наприклад, американська вантажна авіакомпанія FedEx Express, заснована в 1971 році студентом Фредом Смітом, вже через 3 роки опинилася на межі банкрутства через швидке зростання цін на пальне.

Керівництву компанії навіть довелося зібрати $5 тисяч особистих коштів, щоб якийсь час триматися на плаву.

Оскільки ці гроші не рятували становище, Фред Сміт не вигадав нічого кращого, як полетіти до Лас-Вегаса і зіграти в казино. У компанію він повернувся із $27 тисячами, що дозволило покрити витрати на пальне і зайнятися пошуком інвестицій.

Сьогодні FedEx є однією з провідних компаній на ринку експрес-доставок і перевезень вантажів.

Це прислів'я "Щоб рибу їсти, треба у воду лізти" затерте до дірок, але воно на 100% правдиве. Якщо не тренувати м'язи, вони втрачають тонус. Якщо не вмикати мозок, знижуються когнітивні здібності. Якщо не випробовувати свій характер, можна стати безхребетним.

Гелен Гейс:

Коли ви не рухаєтеся, ви вкриваєтеся іржею.

#2. Уникайте негативного мислення за всяку ціну

Усі це знають, але я майже не зустрічав людей, які так роблять. Люди миряться з негативом на роботі, вдома, в колі сім'ї та друзів.

І тут немає нічого дивного, адже негатив оточує нас всюди.

Негативне мислення буквально інсталюється у наш мозок і передається у спадок через покоління.

Тому навколо стільки скарг, брехні, обвинувачень, зради, ревнощів і жорстокості.

Це заважає нам отримувати задоволення від життя. Чому ж тоді ми дозволяємо втягнути себе у вир негативу? Проблема в тому, що люди намагаються побачити тільки хороше в інших.

"Він не хотів нічого поганого".

"Вона обернеться й подивиться на мене".

"Він не хотів мене образити".

"Все зміниться".

Ви ж знаєте, що змінити людину неможливо, чи не так? Тоді навіщо намагаєтеся це зробити? Люди змінюються лише тоді, коли самі цього захочуть.

Уникайте негативу. Будь-якою ціною.

Вчені все більше говорять про психологічний чинник як про одну з причин виникнення раку. Рак — багатофакторне захворювання (потрібно, щоб кілька сприятливих для хвороби факторів "зустрілися").

А негативні емоції в цьому тандемі можуть зіграти роль каталізатора, що запускає механізм поділу ракових клітин.

#3. Віддавайте більше, ніж отримуєте

Коли ви маленький, за вами постійно доглядають. Батьки годують вас, дають дах над головою і, якщо пощастить, то обдаровують любов'ю.

Але навіть якщо у вас не було щасливого дитинства, ви все одно отримували їжу, освіту тощо.

Звичка тягнути ковдру на себе вкорінюється у нашому характері. Нам здається нормою постійно отримувати щось від інших. І фактично ми впевнені, що потрібно брати від життя все.

Багато років я жив із таким світоглядом. І лише зараз, оглядаючись назад, я бачу, наскільки помилявся. Нам не належить нічого.

Хто сказав, що ми повинні отримати роботу або підвищення, якого хочемо? Або привабливу дівчину/хлопця у спортзалі? Або успіх у широкому розумінні?

Досить думати про те, що ви хочете отримати від цього світу, а краще подумайте, що ви можете світу запропонувати.

У житті не можна тільки брати. Зробіть собі послугу і почніть більше віддавати. І тоді ви здивуєтеся, що почали більше отримувати.

Джим Керрі:

Ваш вплив на інших — найцінніша у світі валюта.

Допомога іншим людям — це найцінніше, що ви можете зробити в житті.

У книзі «Давати і брати» професор Вортонської школи бізнесу Адам Ґрант доводить вплив стилів взаємодії (брати, обмінювати, давати) на досягнення успіху.

Як виявилося, більшість людей схильні до того, щоб брати (для них особиста вигода стоїть на першому місці). Люди, схильні до обміну, вибудовують стосунки за принципом взаємовигоди.

Люди, схильні давати, готові допомагати іншим, жертвуючи власними інтересами. Їх меншість, але саме вони досягають вершини успіху, яким би бізнесом не займалися.

Рекомендуємо прочитати:

img-1-619b71cdaaf71608153140.webp

8 способів розвинути силу волі

Читати

#4. Час дорожчий за гроші

З усіх світових ресурсів час має найбільшу цінність. "Чуваче, ну це ж очевидно". Чому ми колективно витрачаємо час так, ніби попереду в нас ціла вічність?

Ви іноді розмірковуєте, скільки вам залишилося на Землі? Навіть якщо ви доживете до 80 років, це не так і багато, якщо будете витрачати час даремно.

Будьте розсудливими, розпоряджаючись часом. Не розкидайтеся ним так, ніби його можна повернути. Витрачені гроші ви завжди зможете ще заробити, але втраченого часу вам не повернути ніколи.

Час іде безповоротно і назавжди.

Німецький філософ Артур Шопенгауер:

Посередня людина стурбована тим, як би їй вбити час, людина ж талановита прагне його використовувати.

#5. Йдіть своїм шляхом

Часто ми беремо приклад з тих, хто нас оточує: батьки, матері, брати, сестри, друзі, начальники, наставники, автори, підприємці, митці.

Я робив так раніше і, чесно кажучи, продовжую так робити донині. Уміння вчитися в інших є однією із моїх кращих життєвих навичок. Смиренність — це якість, без сумніву, позитивна.

Але оце халепа: ви — не всі ці люди. Ви — це ви.

Зійдіть із протореного шляху і йдіть власний. Звичайно ж, йти втоптаною дорогою набагато легше, але ви не отримаєте задоволення. Ваші життєві досягнення цінніші від грошей, статусу чи навіть комфорту.

Не бійтеся йти в невідомому напрямку. Прямуйте туди, де не ступала нога людини. Як визначити, що ви рухаєтеся у новому напрямку? Вас не будуть розуміти. І це добре.

"Що завгодно за $10" — під таким гаслом працює американська компанія The Something Store. Принцип такий: будь-хто може заплатити $10 і отримати посилку з невідомим товаром на цю суму.

Власники магазину гарантують, що всі товари є новими і не заборонені до продажу в США.

На момент запуску стартапу оглядачі називали затійників божевільними. Але ідея таки перетворилася на вигідний бізнес.

Нікколо Макіавеллі:

Люди майже завжди йдуть стежками, прокладених іншими, імітуючи дію.

#6. Робіть те, чого очікує від вас життя

Озирніться навколо — життя невизначене. Чому ви народилися у своїх батьків? Чому ви живете саме тут? Чому над вами знущалися в школі? Мільйон запитань.

А чи знаєте ви відповіді на них? Я дуже сумніваюся.

Замість того, щоби боротися з реальністю, прийміть свої життєві обставини. Якими б поганими вони не були.

Все саме так, як має бути. Дивіться на життя з того боку, що неважливо, де ви знаходитесь — цього завжди є причина. Бог, Всесвіт, невидимі сили.

Неважливо, що саме зараз відбувається, але, якщо життя вимагає від вас якихось дій, будьте ласкаві зіграти свою роль.

Життя рухається в одному напрямку

Ментально ми можемо жити у трьох різних вимірах:

  • в минулому
  • в майбутньому
  • в теперішньому

Проживаючи минуле, ми ризикуємо застрягти в режимі "чому" і постійно шукати відповіді, чому ж все сталося саме так. А це не додає щастя.

Живучи майбутнім, ми потрапляємо в режим "а що якщо". Такий стан викликає тривогу про все, що потенційно може трапитися. Ми стаємо нещасними і чудово це розуміємо.

Крім цього, нам відомо, що існує тільки вимір "тут" і "зараз" — Справжнє. Чому ми не живемо в сьогоденні? Мільйони речей відволікають нас від життя у реальному часі.

"Життя не стоїть на місці, йому все одно, що я думаю і роблю, тому я не буду витрачати час на те, що не підвладне моєму контролю". Це переконання допомогло мені відпустити і минуле, і майбутнє.

З іншого боку, немає сенсу запитувати, чому щось відбувається в нашому житті — потрібно просто рухатися далі.

Усі ці принципи ми знаємо, але не дотримуємося їх

Я не можу пообіцяти вам щастя, якщо ви будете їх дотримуватися. Але гарантую, що у вас з'явиться більше поваги до тонкощів життя. Тому що ці принципи об'єднує один сенс: прожити життя повноцінно.

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«Корпоративна культура»
HR і рекрутинг
Веде Ольга Тарасевич
23 травня 25 червня
Ольга Тарасевич