Світ об'єднався, щоб підтримати Україну: десятки країн приймають біженців і надсилають гуманітарну допомогу. Світові компанії теж не стоять осторонь — активно покидають ринки рф і Білорусі, а також надають українцям безкоштовний доступ до своїх сервісів.
Ми зібрали 10 таких інструментів та програм для підприємців і різних фахівців. Ці сервіси допоможуть прокачати комунікацію в команді, ухвалювати рішення на основі цифр, ефективно керувати робочими процесами та багато іншого.
#1. Adobe — обробка фото, відео та інструменти маркетингу
Adobe — це колекція американських розробників із понад 20 програм для обробки фото та відео, розробки графічного та UX-дизайну, створення контенту для соцмереж.
Безкоштовний план: українцям, які раніше мали підписку на ліцензійні сервіси Adobe, компанія надає 3 місяці безкоштовного доступу. Щоб скористатися пропозицією, необхідно написати листа до служби підтримки або соцмережі Adobe.
Функції та можливості сервісів:
- Photoshop — для редакгування фото, ретуші, створення ілюстрацій та віжуалу для соцмереж.
- Lightroom — для відбору, каталогізації та обробки RAW-фотографій.
- Illustrator — для створення ілюстрацій та векторних об'єктів.
- Premiere Pro — стандарт у сфері професійного монтажу фільмів та відео.
- XD — для розробки дизайну та прототипів інтерфейсів користувача сайтів, мобільних застосунків та інших проєктів.
- Adobe Acrobat — комплексне рішення для PDF-файлів.
- Adobe Experience Cloud — набір інструментів для інтернет-маркетингу.
Сервіси використовують: IBM, Lenovo, Under Armour, Marriott International.
#2. Zoom — відеоконференції та вебінари
Американський сервіс Zoom дозволяє спілкуватися за допомогою відео- та аудіозв'язку. Його використовують сумарно понад 504 тис. організацій. Серед них — 70% компаній зі списку Fortune 100 та більше половини — з Fortune 500.
Безкоштовний план: українцям відкрили безкоштовний преміум-доступ. До цього тарифу входять: можливість проведення конференцій до 100 осіб, демонстрація екрану, запис у форматах: MP4 (для відео), M4A (для звуку) та txt (для чату). Крім того, ви можете вибрати користувача, який планує конференцію за вас.
Функції та можливості сервісу:
- Поділ учасників на пари та групи, для чого використовується breakout room. Організатор може заходити у різні «кімнати» та контролювати учасників.
- Інтеграція з Atlassian, Asana, Dropbox, Slack, Coursera, Miro та іншими сервісами.
- Загальний доступ до екрана для віддаленої роботи з командними проєктами.
Сервіс використовують: Cisco, Forbes, Dropbox, HubSpot, Radisson Hotel Group.
#3. Slack — корпоративний месенджер
Простий сервіс для корпоративного листування від американських розробників. Співробітники можуть комунікувати віч-на-віч у групах, ділитися файлами і посиланнями.
Slack заощаджує час користувачів: все листування та файли зібрані в одному місці. Крім того, інструмент дозволяє легко привернути увагу колеги за допомогою тегів, щоб швидко отримати відповідь.
Slack використовують найбільші компанії з рейтингу Fortune 100, а також власники малого бізнесу із 150 країн. За словами розробників, обміну інформацією в сервісі не загрожує спам чи фішинг.
Безкоштовний план: українцям відкрили безкоштовний доступ до тарифу на 3 місяці. Щоб його підключити, необхідно зв'язатися з представниками компанії за допомогою пошти feedback@slack.com.
Функції та можливості сервісу:
- Аудіо та відеодзвінки з можливістю ділитися робочим екраном.
- Налаштування повідомлень з інших програм та відсутність необхідності перемикатися між вкладками — наприклад, відповідати на коментарі у Google Docs можна із Slack.
- Інтеграція з 2400+ застосунків та сервісів: зокрема Asana, Trello, Canva, Zoom, Google Drive, Figma, Miro, Dropbox, Webex.
- Тимчасові статуси. Користувач може встановити «Я на нараді» та вибрати певний термін, після якого статус зникне.
Сервіс використовують: Airbnb, LinkedIn, Uber, NASA, Netflix, Laba.
#4. Figma — створення прототипів і командна робота над вебдизайном
Figma — американський онлайн-редактор для створення прототипів сайтів та інтерфейсів додатків. У сервісі є бібліотека дизайн-компонентів та історія змін, тому можна не зберігати на комп'ютер різні версії макета.
Figma використовують дизайнери, digital-маркетологи, продакт-менеджери та веброзробники. За допомогою сервісу створили, наприклад, прототип панелі керування Tesla Model 3 та елементи її інтерфейсу.
Безкоштовний план: доступ до платних функцій сервісу відкриють поточним клієнтам з України, які звернуться до техпідтримки впродовж декількох найближчих місяців.
Функції та можливості сервісу:
- Зберігання файлів у хмарі — так користувач може не хвилюватися за їхнє збереження та не шукати щоразу останні версії макета.
- Розрахований на багато користувачів режим редагування — щоб відкрити доступ до проєкту, потрібно вибрати опцію Create Team у застосунку.
- Імпорт векторних об'єктів із Adobe Illustrator, Sketch та інших онлайн-редакторів.
- Діаграма Ґанта для роботи над проєктами.
- Фіча Smart Animate для створення складних прототипів.
- Клієнт також може взаємодіяти з макетом: вносити зміни та залишати пропозиції для команди.
Сервіс використовують: Dropbox, Zoom, Microsoft, Tesla, Coinbase.
#5. MacPaw — VPN-сервіс і програма для очищення Mac
MacPaw — український розробник програм для macOS та iOS. Новий продукт компанії ClearVPN — це VPN-сервіс для macOS, iOS, Android та Windows. Продуктами MacPaw користуються понад 30 млн людей, софт встановлений на кожному п'ятому комп'ютері Mac у світі.
Безкоштовний план: представникам ЗМІ, які висвітлюють війну, сервіс дарує безкоштовну річну підписку на CleanMyMac X. Щоб отримати доступ, напишіть на пошту pr_team@macpaw.com та вкажіть назву ЗМІ.
Усім українцям розблоковано безкоштовний річний доступ до ClearVPN.
Функції та можливості ClearVPN:
- Change-location фіча — дозволяє вибрати країну для підключення та використання інтернету.
- Безпечний обхід блокувань сайтів і сервісів.
- Блокування реклами під час перегляду контенту.
- Дані про онлайн активність користувачів не зберігаються і не надсилаються третім сторонам.
- Техпідтримка 24/7.
VPN-програма працює на унікальній технології DynamicFlow, розробленій MacPaw. Вона автоматично аналізує стан мережі користувача та забезпечує підключення до найшвидшого сервера безпечного доступу. Точку доступу не потрібно вибирати вручну.
#6. Tidio — live-чат і чат-боти
Tidio — польський набір інструментів для розробки та інтеграції на сайт live-чат і чат-бот. За словами розробників, сервіс допомагає автоматизувати 40% комунікації з обслуговування клієнтів — для цього в Tidio доступно 20 шаблонів чат-ботів з відповідями на запитання про замовлення, доставку та знижки.
Середній час відповіді служби підтримки клієнтів електронною поштою — понад 10 годин, у Tidio — до 3 хвилин. За допомогою live-чату компанія може швидко закривати запити споживачів, тому вони не встигнуть покинути сайт і піти до конкурента.
Безкоштовний план: українцям відкрили доступ до сервісу на 12 місяців.


Бажаєте отримувати дайджест статей?
Функції та можливості сервісу:
- Готові шаблони чат-ботів.
- Інтеграція з WordPress, Shopify, Wix, Mailchimp, HubSpot та іншими CRM-системами, платформами e-commerce та email-маркетингу.
- Аналітика та автоматизація чатів за допомогою технології AI.
- Експорт даних відвідувачів сайту у файл .csv.
Сервіс використовують: Vertex Aerospace, Falcon Pack — понад 300 тис. компаній.
#7. Finmap — облік фінансів бізнесу
Основний продукт української компанії Finmap — хмарна платформа та Telegram-бот для малого та середнього бізнесу, що синхронізуються з рахунками організації через програмний інтерфейс (API), дозволяють налаштувати графік платежів та проаналізувати фінансові показники. Сервіс допомагає контролювати грошові надходження, запобігати касовим розривам та зручно збирати інформацію про проєкти.
Безкоштовний план: українцям відкрили місяць безкоштовного користування сервісом. Після війни обіцяють безоплатну допомогу фінансистам: проконсультують підприємців України, аби допомогти поновити роботу бізнесу.
Функції та можливості сервісу:
- Автоматичні звіти про Cash Flow, прибутки та збитки (P&L).
- Інтеграція з monobank, ПриватБанк, PayPal та 2000+ інших банків та фінсервісів.
- Техпідтримка спеціалістів 24/7. Компанія принципово не використовує роботів та автовідповідачі.
- 256-бітне SSL-шифрування — останній стандарт безпеки, як у міжнародних корпораціях та банках.
- Хмарне зберігання даних — вони не зберігаються на вашому девайсі, їх неможливо скопіювати або заразити вірусом.
- Зручний чат-бот у Telegram містить підказки про те, як вибрати постачальника та валюту. Всі дані з робота підтягуються в Finmap.
Сервіс використовують: Bursa Hotel, Smartass, Genius Marketing, Solar Family, Wise.
#8. Webex — відеоконференції, програми навчання та робота в команді
Webex — це сервіси американського розробника Cisco:
- Webex Meetings. Програма для проведення онлайн-мітингів.
- Webex Teams. Корпоративний месенджер для особистих та групових чатів, аудіо- та відеодзвінків. Там же можна створювати простори для командної роботи над проєктами та проводити робочі мітинги. Листування та спільні файли зберігаються у хмарі.
- Webex Trainings. Інструменти для створення навчальних програм, контролю та звітності до 1 тис. студентів.
- Webex Events. Сервіс для проведення івентів за участю 3 тис. осіб з додатковими функціями: розсилкою запрошень, підтверджень та нагадувань поштою, шаблонами, що налаштовуються для реєстрації користувачів та оцінки фідбеку.
У 2018 та 2021 роках американська консалтингова компанія Gartner визнала Webex найкращим сервісом для онлайн-мітингів. Його також використовують 95% організацій зі списку Fortune 500.
Безкоштовний план: українцям продовжують будь-який пакет послуг на рік та не знімають за це гроші.
Функції та можливості сервісів:
- Проведення онлайн-івентів за участю до 100 тис. осіб.
- Підтримка інтерактивних дошок для роботи в команді.
- Інтеграція з Microsoft OneDrive, SharePoint Online, Google Cloud Platform та 100+ інших програм та сервісів.
- Можливість підключення до розмови, навіть якщо у вас не встановлено Webex. Для цього достатньо надіслати користувачеві посилання на переговорну на вебсайті Webex. Залишиться лише ввести вказаний у листі пароль.
Сервіс використовують: IBM, Cisco, Puma, Under Armour, Verizon.
#9. Ideanote — генерація бізнес-ідей
Ideanote — данська програма для брейнстормінгу. Призначена для онлайн-бізнесу, наприклад, SaaS-компаній.
Безкоштовний план: українцям надають 6 місяців вільного доступу до платних тарифів. Для цього потрібно звернутися до служби підтримки компанії із відповідним запитом.
Функції та можливості сервісу:
- 100+ шаблонів, які допомагають створювати кампанії зі збирання ідей для покращення продукту, підвищення ефективності маркетингу та збільшення продажів.
- Інструменти для командного брейнстормінгу в режимі real-time.
- Інтеграція з 500+ сервісами: Amazon Alexa, Asana, Dropbox, Gmail, Google Docs, Zoom та іншими.
Сервіс використовують: IKEA, Stanford University.
#10. Acronis — сервіси для роботи з жорсткими дисками
Acronis — швейцарський розробник системних рішень для роботи з жорсткими дисками, а також резервним копіюванням файлів та програм.
Безкоштовний план: українцям компанія надає місяць доступу до всіх продуктів, включаючи хмарне сховище бекапів.
Весь бизнес-контент в удобном формате. Интервью, кейсы, лайфхаки корп. мира — в нашем телеграм-канале. Присоединяйтесь!
Функції та можливості сервісів:
- Відновлення файлів під час випадкового видалення або поломки жорсткого диска.
- Швидке встановлення програм на нові комп'ютери за допомогою технології створення образів дисків.
- Клонування даних із одного жорсткого диска на інший.
- Інтеграція із 50+ сервісами: Microsoft 365, Google Workspace, AWS, Microsoft Azure, Zoom, Cisco Webex та іншими.
Сервіс використовують: Microsoft Azure, S&T — загалом близько 750 тис. організацій у 150+ країнах.
#11. Kolsquare — співпраця з інфлюенсерами
Французький сервіс Kolsquare розроблений із застосуванням технологій AI, big data та machine learning. Допомагає знаходити лідерів думок для TikTok, Instagram, Facebook, Twitter та YouTube, комунікувати з ними та аналізувати ефективність маркетингових кампаній за участю блогера.
Безкоштовний план: доступний українському уряду, міністерствам та некомерційним організаціям. Щоб отримати доступ, залиште коментар під постом засновника компанії в Linkedin.
Функції та можливості сервісу:
- База інфлюенсерів із 180 країн.
- Швидкий пошук потрібного блогера за фільтрами.
- Статистика лідерів думок.
- Управління інфлюенс-кампанією та аналітика: можна вимірювати ефективність співпраці з блогером на основі щотижневих звітів.
- Експортувати результати кампаній у форматах PPTX, MP4, CSV та інших.
Сервіс використовують: Danone, KIKO Milano, Decathlon, Sephora.


Бажаєте отримувати дайджест статей?

