Що таке performance marketing | Бізнес-школа LABA (ЛАБА)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

Що таке performance marketing

Як рахувати, скільки грошей приносить кожен вкладений у рекламу долар.

cover-63652160149e0192096263.jpg

Кожного маркетолога цікавить, наскільки ефективно працює реклама. Кілька десятиліть тому було складно порахувати, скільки грошей приносить кожен вкладений у рекламу долар. Сьогодні це можуть собі дозволити не тільки великі корпорації, а й малий/середній бізнес.

Що таке перформанс-маркетинг

Performance marketing (performance-based marketing) — маркетинг, спрямований на досягнення конкретних, вимірних бізнес-результатів.

Результат залежить від цілі. Це можуть бути:

 • завершені реєстрації (ліди)
 • продажі
 • переходи на сайт
 • дзвінки до компанії
 • завантаження додатка
 • зниження вартості ліда (CPL)
 • підвищення пожиттєвої цінності клієнта (LTV/CLV)
 • підвищення конверсії в реєстрацію (CR)
 • підвищення повернення інвестицій (ROI)
 • підвищення % трафіку з певного регіону

Дві головні переваги перформанс-маркетингу:

Вимірюваність. Ви завжди можете дізнатися, скільки людей охопили за певний проміжок часу, скільки коштує клік, який коефіцієнт конверсії в реєстрацію/продаж та ROI кожного рекламного оголошення, як рекламні джерела працюють окремо та в синергії.

Ефективність. Аналіз рекламних кампаній у реальному часі дає можливість швидкої та гнучкої оптимізації. Ви будь-якої миті можете побачити, де неефективно/ефективно розпоряджаєтеся бюджетом, та швидко його перерозподілити.

Чим performance marketing відрізняється від класичного розуміння маркетингу

#1. Performance-маркетинг практично не пов'язаний з процесом створення продукту.

#2. Тісно пов'язаний із digital-просуванням і слабо пов'язаний з офлайном. Однією з головних переваг просування у digital досі залишається глибока аналітика. На жаль, ви не зможете з такою самою точністю підрахувати, як працює зовнішня реклама, роздавання флаєрів або нова вивіска магазину.

#3. Найчастіше фокус спрямований на конверсійні кампанії (з метою отримати певну дію), а не на іміджеві рекламні кампанії.

Ціль іміджевої рекламної кампанії — підвищити впізнаваність та лояльність. Така реклама не має завдання продати, але такі рекламні кампанії опосередковано впливають на продаж.

З Performance-маркетингом протилежна ситуація. Окупність рекламних вкладень виходить на перший план, але на просування бренда така реклама впливає лише опосередковано.

З чого починається performance marketing

Вище я казав, що результативність реклами варто оцінювати залежно від поставленої цілі. Не варто оцінювати її за кліками на сайт, якщо ваша ціль — продаж.

Найпростіший спосіб поставити ціль — технологія SMART. Кожна буква абревіатури SMART означає критерій ефективності цілі:

 • Specific — конкретна
 • Measurable — вимірна
 • Achievable — досяжна
 • Relevant — доцільна
 • Time bound — обмежена часом

Важливий нюанс: навіть якщо ціль — «Привести на сайт 10 тис. нових відвідувачів з Києва у грудні 2022 року», ми маємо відштовхуватися від того, що нам потрібні не просто відвідування сайту, а залучення потенційних клієнтів компанії.

Оцінюйте якість трафіку. Відстежуйте не тільки ціну кліка, але й цільову аудиторію.

Прості способи відстежувати якість трафіку:

 • показник відмов, Google Analytics
 • час, проведений на сайті, Google Analytics
 • середня кількість переглянутих сторінок за один сеанс, Google Analytics
 • поведінка користувачів на сторінці (теплокарта, карта кліків, вебвізор), Hotjar, Crazyegg
 • поведінка користувачів після візиту на сторінку, Google Analytics або CRM (в ідеалі)

Рекомендуємо прочитати:

img-hypothesis-61a0de5196b93157870852.jpg

Три маркетологи про те, як перевіряти гіпотези

Читати

Ціль визначили, KPI поставили. Що далі?

Тепер переходьте до роботи з джерелами трафіка. Визначте, які джерела підійдуть для вашого бізнесу:

 • прямий трафік (відвідувачі перейшли на сайт за допомогою прямого введення адреси сайту в адресний рядок браузера)
 • пошуковий трафік (відвідувачі перейшли на сайт за посиланнями з пошукової видачі)
 • соціальні мережі (SMM, таргетована реклама, реклама у блогерів у соціальних мережах)
 • контекстна реклама (реклама, заснована на пошукових запитах, інтересах та характеристиках аудиторії)
 • контекстно-медійна реклама (реклама на партнерських сайтах, наприклад, Google, яка транслюється відповідно до попередніх пошукових запитів користувача, тематики сайту та змісту вебсторінок)
 • email-розсилки
 • месенджери

Залежно від специфіки бізнесу розподіліть бюджет та зусилля з різних джерел. Для цього складіть медіаплан. Оцініть потенціал кожного джерела, спрогнозуйте результат та визначте бюджет. Від неефективних джерел доведеться відмовитись — одразу чи пізніше.

Найкраще джерела працюють у синергії один з одним.

Оцінити ефективність кожного джерела можна за допомогою головного інструмента performance-маркетингу — наскрізної аналітики. Це аналіз ефективності рекламних кампаній на основі даних, які відслідковують повний шлях клієнта: від першого дотику до продажу (повторного продажу).

Наскрізна аналітика відповідає на запитання:

 • яка ефективність кожного каналу
 • як канали працюють у синергії один з одним
 • який канал найефективніший, а який не працює
 • які канали використовувати для першого дотику з компанією, а які підходять для продажу

Налаштувавши наскрізну аналітику, ви також зможете враховувати поведінку користувачів і онлайн, і офлайн.

Приклад. Вибираючи новий смартфон, люди часто знайомляться з продуктом на сайті, але купують у фізичному магазині. Щоб оцінити, наскільки зусилля онлайн впливають на продаж офлайн, потрібно враховувати показник ROPO (Research Online Purchase Offline).

Для ROPO-аналізу необхідно ідентифікувати користувачів — для цього вони мають авторизуватись на сайті.

Сервіси наскрізної аналітики:

Важливо: багато фахівців оцінюють ефективність джерела або рекламного оголошення за останньою взаємодією з сайтом.

Але джерело або оголошення може бути ефективним на іншому етапі, наприклад, при першій взаємодії з потенційним клієнтом.

Кейс 1. Якось ми в Laba запустили конверсійну рекламну кампанію на курс «Фінансове моделювання». Понад 80% рекламного бюджету було сфокусовано на Facebook. Ми виконували всі KPI — за кількістю лідів, CPL і ROI.

Але коли провели аналітику, побачили, що одне рекламне оголошення згенерувало близько 50% усіх лідів. Хоча конверсія у продаж нижче на 60%, ніж середні показники з цього рекламного джерела.

Була гіпотеза, що ми зможемо підвищити ROI, відключивши його. Коли заглибилися в аналітику, зрозуміли: оголошення погано конвертує ліди у продаж за останнім кліком, але це найефективніше оголошення за першим кліком.

Ми пішли далі. Оцінили ефективність оголошення в різних країнах і побачили, що 30% лідів згенеровано з Казахстану, де простежувався негативний ROI за останнім та першим кліком.

Ми виключили з таргету Казахстан. Це трохи підвищило CPL й істотно підвищило ROI, кількість лідів при цьому не змінилася.

Якби ми оцінювали це рекламне оголошення лише за конверсією у продаж за останнім кліком, відключили б його. І найімовірніше, це негативно позначилося б на підсумкових результатах рекламної кампанії.

Кейс 2. Якось ми випустили статті з відгуками клієнтів. Наприкінці кожної статті писали заклик до дії — зареєструватися на курс.

Ці статті ми публікували у соціальних мережах, робили email-розсилку на аудиторію, яка цікавилася курсом раніше, але не здійснила покупку, та запускали в рекламу на аудиторію, яка відвідувала лендинг.

Спочатку наша ціль була — генерувати 20+ лідів на місяць за ціною <2$. Але згодом люди читали статтю, та не реєструвалися на курс.

Пізніше ми виявили, що ці статті добре працюють як допоміжні матеріали. Вони не приносять користі як перша й остання взаємодія, але дають результат при 3–4–5 дотику. Люди, які читають ці статті, купують на 25% краще.

Ціль «Генерувати 20+ лідів на місяць за ціною <2$» змінилася на «За допомогою ремаркетингу охопити статтею аудиторію, яка цікавиться курсом. Частота рекламної кампанії — 2–3 покази на місяць».

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«Стратегічний маркетинг»
Маркетинг і PR
Веде Тетяна Лукинюк
20 серпня 1 жовтня
Тетяна Лукинюк