Як зрозуміти, чи здорова ваша компанія | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

Як зрозуміти, чи здорова ваша компанія

Випускники курсу «Фінансовий аналіз» у Laba — про те, чого навчилися.

cover-fincheckupua-61eeba1ca5e77355762278.jpg

Власник не завжди розуміє, який прибуток генерує його бізнес. Здебільшого через те, що не може правильно читати фінансові звіти — або фінансисти не вміють зрозуміло доносити інформацію. І першого, і другого ви навчитеся на курсі «Фінансовий аналіз» у Laba.

Публікуємо два відгуки про курс — як нові знання покращують роботу.

«Я перевернула з голови на ноги весь управлінський облік у компанії»

Олена Руденко, головний бухгалтер стейк-хаусу Texas Ranch

Понад 12 років я працюю у сфері фінансів, завжди намагаюся розвиватися та вчитися чогось нового. Спочатку я планувала пройти курс «Головний бухгалтер», але коли прийшла працювати до ресторану, зіткнулася з управлінською звітністю, зокрема з P&L.

У мене виникли сумніви, що бухгалтери до мене правильно формували цей звіт — щось у показниках постійно не збігалося. Тому, коли я побачила рекламу курсу «Фінансовий аналіз», відразу ж записалася.

У мене було дві цілі:

1. Навчитися грамотно складати, читати та аналізувати управлінські звіти.

2. Зрозуміти, як бачити картину бізнесу загалом та правильно доносити її власнику.

На курсі я цього навчилася.

Рекомендуємо прочитати:

img-bychance-6108f8d9e7173030343067-61bc395d4fe4d287276132.webp

4 випадковості, що вплинули на економіку цілих країн

Читати

Про найкорисніші теми

Сподобалося, як ми вчилися читати публічні звіти великих компаній — Disney, Vodafone, Нова Пошта. Ми аналізували показники за роками та розбирали динаміку: що сталося за певний відрізок часу, чому в одному періоді така цифра, а наступного — інша.

Я почала дивитись на цифри з іншого боку. Фінансовий аналіз передбачає оцінку за роками: можна побачити динаміку протягом кількох років — побудувати коефіцієнти, розрахувати показники та переглянути зміни бізнесу. А коли складаєш бухгалтерський звіт, цього не бачиш.

Корисно було навчитися будувати піраміду коефіцієнтів. Спочатку ми опанували звіти Cash Flow, P&L та баланс, а також навчилися їх аналізувати. А потім розбирали взаємозв'язок між ними. Розраховували перехресні коефіцієнти та будували піраміду, яка веде до головного показника компанії — ROE. Це рентабельність власного капіталу, вона показує, чи вигідно в принципі займатися цим бізнесом.

Піраміда дає змогу оцінити фінансове здоров'я компанії. Це аналіз всіх важливих коефіцієнтів у цифрах та відсоткових співвідношеннях.

Загалом кожен вебінар курсу добре продуманий. Не просто цікаво дивитися, а й можна застосувати — хочеться відразу використати все в роботі.

Що змінили у роботі після курсу?

#1. Склала з нуля всі управлінські звіти

Я перевернула з голови на ноги весь управлінський облік у ресторані. А до цього проаналізувала всю роботу за 3 роки, щоби побачити процес розвитку бізнесу.

У ресторані й раніше складали звіт P&L, але я підозрювала, що це роблять неправильно — у підсумку виходило багато нестиковок. Однак для того, щоб побачити конкретні помилки (і тим більше їх виправити) мені не вистачало знань. Після курсу все прояснилося і я переробила звіти.

#2. Навчила власника читати звітність

Раніше P&L у нас будувався за касовим методом, але за таким принципом складають Cash Flow — зведення руху грошей за певний період. А P&L потрібно будувати методом нарахувань — він показує чистий прибуток.

Рішення ухвалювалися на основі неправильних результатів, тому цифри не збігалися. А коли я склала звіт правильно, вони зійшлися. І завдяки цьому я все змогла пояснити власнику.

#3. Навчилася працювати із кредиторською заборгованістю

Важливий момент щодо специфіки бізнесу: у ресторані потрібно ретельно стежити за зобов'язаннями перед постачальниками. Тепер я це вмію. Розраховую коефіцієнт кредиторської заборгованості за днями, показую цифри власнику, шеф-кухареві, який відповідає за закупівлю, і пояснюю, як ми керуємо всім процесом.

#4. Впровадила платіжний календар та бюджет

Раніше фінансові справи в компанії велися із «заплющеними» очима. Власник зумів запустити бізнес, але ніхто не знав, куди рухатися, оскільки не було управлінської звітності.

Тепер вона є, і всі рішення ухвалюються на основі цифр, а це зовсім інша картина. Ми бачимо, скільки і кому винні, можемо запобігти касовим розривам і знаємо, як побудувати роботу в умовах нестабільності.

Головні висновки після курсу:

  • Це було не лише професійне зростання, а й особисте. Я зрозуміла, що не треба зупинятися на досягнутому. Завжди є чого вчитися.
  • Важливо не боятися пробувати нове та змінювати професію. Зараз я розглядаю можливість відійти від бухобліку та розвиватися у фінансах.
  • Потрібно фокусуватися на головному, а не розсіюватись на копійки. Бухгалтери рахують усе до дрібниць, а у фінзвіті це не впливає на результат. Тому не потрібно марнувати час.

«Тепер я розумію, як працює бізнес і де у нього є "просідання"»

Маріанна Леонтьєва, головний спеціаліст департаменту оцінки та моніторингу заставного майна в АТ «ТАСКОМБАНК»

Я працюю з великими об'єктами — виконую оцінку бізнесу, який пропонується у заставу. І мені важливо розуміти, як формується звітність для підприємства, з яким ми працюємо.

Я маю фінансову освіту, тому хотіла й оновити теоретичні знання, й отримати свіжі практичні. Шукала курс з акцентом саме на практиці — де б вчили, як складати звіти, звідки брати показники та як їх враховувати. Тому й записалася на фінансовий аналіз.

Про найкорисніші теми

На кожному занятті ми докладно розглядали, як складати той чи інший звіт. Мені саме такі знання були потрібні. Cash Flow, P&L, баланс — на розумінні цих документів вибудовується моя робота.

На заняттях ми розбиралися, як аналізувати звіти та «читати» економічний стан підприємства. Це дає розуміння того, як працює бізнес і де у нього є «просідання». Ми розраховували фінансові показники на базі звітів і дивилися, де у компанії плюси, а де мінуси, і які можуть бути прогнози розвитку.

Рекомендуємо прочитати:

img-shulyk-uk-61a0b2dc6dc94235974303-min-62ac7eb67a6e6382330057.jpg

Бізнес і прибуток: скільки брати на особисті витрати?

Читати

Що змінили у роботі після курсу?

Я подивилася на звітність з іншого боку — більш поглиблено. І у деяких проєктах вже застосувала нові знання. Наприклад, тепер всі показники, які дають підприємства-клієнти, можу перевіряти ще раз самостійно. Так я розумію, чи правильні вони, щоб надалі проводити точну оцінку бізнесу.

Тепер я знаю, як зіставити певні параметри і зрозуміти, чи це реальні цифри. Розумію, за якими показниками можна поставити додаткові питання клієнту, щоб детальніше дізнатися, як у компанії формують ті чи інші параметри.

Курс допоміг мені поглибити знання з первинного аналізу даних, які я надалі використовую у себе в розрахунках. Це такі показники, як доходи та витрати підприємства, капіталовкладення, зростання прибутку. Тобто тепер я краще розумію, з чого формуються статті операційних витрат і доходів, які дані включені до звіту, а які — ні.

Головний висновок після курсу: практика завжди крутіша за теорію

На курс я пішла насамперед тому, що його викладає досвідчений фінансовий директор. І не помилилася — на заняттях ми не лише вивчали, як усе влаштовано у фінансовому аналізі, а й розбирали реальні приклади.

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«Управління фінансами у бізнесі»
Фінанси
Веде Ярослав Косар
4 липня 15 серпня
Ярослав Косар