Кращі сервіси для подкастерів у 2022 | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

Кращі сервіси для подкастерів у 2022

Які інструменти використовувати, щоб ваш подкаст почули.

cover-podcastservice-632c813940348991897731.jpg

У 2022 році вийшло понад 2,4 млн подкастів та 66 млн епізодів у всьому світі. Тепер стає зрозумілим, що подкастинг — не одноденний тренд. Цей формат продовжують використовувати бренди та інфлуенсери. На відміну від реклами, він не викликає в аудиторії негативних відгуків, а сприймається як пізнавальний контент.

Враховуючи зростання актуальності подкастів, ми підготували огляд 6 найкорисніших сервісів. Почитати про них буде цікаво і подкастерам-професіоналам, і новачкам. Тут — платформи для хостингу, створення мегазвуку та відстеження рекламних кампаній.

Якими сервісами користується подкастер

Подкастери використовують хостинги для дистрибуції своїх випусків. Справді, можна розмістити епізод прямо на платформі-директорії (наприклад, на Apple Podcasts), але подкастер може зіштовхнутися з обмеженнями — наприклад, за розміром файлу або тривалістю випуску. Хостинги також мають свої мінуси, але зазвичай вони — оптимальні для ефективного поширення подкастів.

Крім цього, хостинги чудово підходять для подкастерів, які працюють з великою аудиторією. Найпопулярніші — Anchor, PodBean, Buzzsprout — дають можливість розмістити подкаст в основних директоріях, таких як Google Podcasts, Amazon Music та Audible, Overcast, Spotify, Apple Podcasts.

Більшість топових хостингів мають функцію додавання RSS-каналу, в якому містяться епізоди, а також якісну аналітику, аудіоредактор, вебплеєр, навіть інструменти для реклами та монетизації.

Крім хостингів, директорій та платформ для аналітики рекламних кампаній, подкастер використовує сервіси віддаленого запису, посилення та очищення звуку, такі як Dolby Atmos або рішення від Source-Elements.

Нижче розглянули найкращі сервіси для подкастерів та окреслили їхні основні переваги.

#1. Anchor

Компанія була заснована у 2015 році. Вона задумувалася як соціальна аудіоплатформа: уявіть собі TikTok, лише без відео. Але вже в 2018 році Anchor змінив позиціонування і став розвиватися як хостинговий сервіс для подкастів.

У 2019 Anchor був поглинений Spotify, який продовжив розвивати хостингову платформу, розширюючи її охоплення. За даними Anchor, починаючи з 2020 року, їхніми послугами встигли скористатися понад 1 млн подкастерів.

У квітні 2022 року Spotify анонсував запуск відеоподкастів. Функція поширення цього формату також доступна на Anchor. Але поки що скористатися новою перевагою можуть лише подкастери зі США, Канади, Великобританії, Австралії та Нової Зеландії.

Які плюси в Anchor

1. Хостинг — безплатний

Цей факт суттєво відрізняє Anchor серед інших великих хостингів на ринку, таких як BuzzProut та Podbean. Сервіс чудово підходить для подкастерів-початківців, які ще не можуть дозволити собі інвестувати у своє просування.

Незважаючи на те, що Anchor позиціонує себе як 100% безплатну платформу, Spotify все ж запровадив можливість платної підписки на послугу в 2021 році. Поки що вона доступна лише для користувачів зі США, і про це вже написав TechCrunch. Згідно з публікацією, вартість підписки визначається автором, але є такі плани: $2,99, $4,99, або $7,99 на місяць.

2. Дистрибуція в лідерські директорії

До придбання компанією Spotify, Anchor автоматично завантажував подкасти у всі основні директорії, включаючи Apple Podcasts. Тепер подкастерам потрібно вручну підключати свої RSS-канали та відправляти їх до кожного каталогу директорій подкастів. Однак дані, як і раніше, зберігаються в одному місці — і це зручно.

3. Контент можна монетизувати

Не всі хостинги надають можливість заробляти всередині самої платформи. Але Anchor дозволить вам створювати рекламні кампанії, коли у вас набереться 50 слухачів.

Крім цього, в Anchor є функція підключення до сервісу електронних платежів Stripe, щоб налаштувати донати та підписки.

Які мінуси в Anchor

1. Spotify бере надто високий відсоток з реклами

Вбудована платформа Ads by Anchor дозволяє подкастерам налаштовувати рекламу і заробляти всередині сервісу, але Spotify забирає дуже високу комісію — 30% усіх доходів від реклами.

Є можливість уникнути комісії: оформити платну підписку та зберігати 100% доходу до 2023 року. Однак, як ми говорили вище, ця функція поки що доступна тільки в США.

2. Безлімітний хостинг, але все-таки з деякими лімітами

Anchor дозволяє розміщувати стільки завгодно епізодів без обмеження їхньої тривалості. Однак є ліміти щодо того, скільки подкастер може записувати та завантажувати одночасно. Групові та сольні записи не можуть перевищувати дві години кожна. Розмір файлів повинен бути до 250 Мб.

Тим, хто працює з більш тривалими епізодами або файлами великих розмірів, потрібно буде компресувати матеріали.

Рекомендуємо прочитати:

img-englishpodcast-628cd52019140769029214.jpg

Boost your English: 15 подкастів для вивчення мови

Читати

3. Ви — власник контенту, але Anchor може його використовувати

Anchor наголошує на тому, що право власності на записи залишається за подкастерами, проте платформа може користуватися авторським контентом.

Для подкастер-новачків це не буде великою проблемою. Але у тих, хто просуває на Anchor свій вже усталений бренд, можуть виникнути складнощі. Spotify має право використовувати будь-який ваш контент, наприклад, у своїй рекламі.

Бонус: Подкастери можуть озвучувати свої епізоди музикою зі Spotify

Цю функцію ви не знайдете на інших хостинг-платформах. Подкастери можуть додавати аудіотреки для своїх епізодів прямо з каталогу Spotify і не платити за це роялті.

Але є декілька умов. Епізоди з такими треками можна завантажувати лише на Spotify. При цьому, якщо ви використовували всю пісню повністю, її почують лише підписники Spotify Premium. Іншим слухачам буде доступний лише 30-секундний фрагмент.

#2. Buzzsprout

Buzzsprout — доволі проста платформа для розміщення подкастів. Сервіс дозволяє як записувати новий епізод, так і поширювати його в основні директорії.

Хостинг допомагає оптимізувати процеси завантаження та шерингу випусків. Також він пропонує безплатний плагін Wordpress, завдяки якому можна легко інтегрувати подкаст на вебсайт.

З 2009 року на Buzzspout було зареєстровано понад 300 тис. подкастерів, а простий та доступний функціонал робить платформу однією з найпопулярніших серед новачків.

Які плюси у Buzzsprout

1. Можливість створити портфоліо подкастів

На Buzzsprout користувач може створити безплатний вебсайт, а на ньому розмістити всі епізоди подкастів. Чим більше слухачів перейде на ваше портфоліо, тим вищий рейтинг у вас буде.

Цей вебсайт зручний і тим, що аудиторію з нього можна перенаправляти на основні платформи для прослуховування — Apple Podcasts, Spotify та інші.

Тут Buzzsprout ділиться з подкастерами найкращими шаблонами для таких вебсайтів.

2. Відеотрейлер із коротким фрагментом аудіо

Цей ефективний для промо формат називається Visual Soundbites. Подкастери можуть вирізати короткий фрагмент аудіо зі свого епізоду — найяскравіші моменти запису — від 15 до 60 секунд. Потім вибрати відповідну візуальну підкладку, її колір та накласти на неї цей звуковий фрагмент.

Такий формат — справжня знахідка для промо подкасту в соціальних мережах, враховуючи, що відеоконтент має вищий перформанс, ніж статичні банери.

Гайд для подкастерів — Як створити Visual Soundbites

3. Просунута аналітика у вигляді інфографіки

Аналітика від Buzzsprout містить географічні дані, статистику про кількість завантажень, відтворень і слухачів. Статистика слухача демонструє збільшення аудиторії на основі останніх епізодів. Вона відображає дані за 90 днів.

Але найголовніше — платформа надає аналітику в приємному візуальному форматі. Автор може вивчити діаграми, інфографіку і натиснути на клікабельні кнопки, які деталізують інформацію.

Які мінуси у Buzzsprout

1. У безплатній версії записи зберігаються лише 90 днів

Якщо користувач не оформить платну підписку, Buzzsprout видалить усі його подкасти через 90 днів. Це великий мінус хостинг-платформи, оскільки автор може втратити весь свій прогрес — контент, аудиторію, аналітику. Конкуренти вже використовують цей недолік, щоб переманити користувачів себе.

2. Недостатньо продумані бізнес-плани та функціонал

Бізнес-плани Buzzsprout складно відрізнити один від одного.

Платформа не дає розгорнутого опису переваг кожного — у підсумку вони виглядають майже однаково. У відгуках Buzzsprout користувачі радять розробникам додати до сервісу більш просунуті функції та вказати їх в описі планів, щоб було з чого вибирати.

З іншого боку, вся суть Buzzsprout — у простоті та доступності функціоналу, тому багатьох підкастерів-початківців це влаштовує. Але якщо ви плануєте записати технічно складний епізод, поточних функцій для його реалізації на цій платформі буде недостатньо.

#3. Podbean

Podbean був запущений ще в 2006 році. Спочатку його основним форматом був блог, де подкастери читали лайфхаки про те, як створювати контент.

Зараз Podbean — універсальна платформа для хостингу. З її допомогою користувач може створювати, записувати, розміщувати, поширювати, монетизувати подкасти та керувати ними.

За даними платформи звукозапису Riverside, у 2022 році PodBean використовують вже понад 600 тис. подкастерів у всьому світі. На платформі було створено 12+ млн епізодів, а кількість завантажень становить 9,8 млрд.

Які плюси у PodBean

1. Програма донатів Podbean Patron

Це відповідь PodBean популярній інтернет-платформі Patreon. Patron дозволяє творцям подкастів отримувати щомісячні донати від вірних слухачів, і натомість винагороджувати їх бонусами. Наприклад, ексклюзивним епізодом чи віртуальною нагородою.

2. Є формат відеоподкастів

Платформа пропонує доступ до необмеженого сховища відео у рамках плану Unlimited Plus Plan ($39/місяць). Відеоподкасти автоматично завантажуються на YouTube, Facebook та інші соцмережі.

3. Наявність плагіна SEO Meta Tags

Це означає, що подкастер може вставити власний метатег у заголовок вебсайту з подкастами. Функція дозволяє оптимізувати SEO-заголовки, ключові слова та описи для пошукових систем, залучати та розширювати цільову аудиторію.

Рекомендуємо прочитати:

bd7a8e542a313679ae1234998261fd8f-620a5a13456d0032593397.jpg

Безглузді запитання і вміння вчасно замовкнути: 7 порад для створення подкастів, які чіпляють

Читати

Які мінуси у PodBean

1. Подкаст не можна записати у десктоп-версії

Аби записати епізод, автору знадобиться мобільний додаток. У десктоп-версії є лише можливість проводити пряму трансляцію. Якщо ви працюєте над подкастом у браузері, вам доведеться окремо записувати звук, а потім завантажувати його на панель керування Podbean.

2. Підтримуються не всі формати файлів, а якість знижується під час завантаження

Поки що Podbean підтримує лише формати файлів mp3, m4a та mp4. При цьому, згідно з відгуками, звук та відео втрачають якість при завантаженні. Крім того, максимальний розмір файлу для завантаження становить лише 3 ГБ.

3. Не можна провести подкаст у форматі відеостримінгу

Платформа не підтримує відеостримінг, лише аудіо. Тому авторам, які хочуть провести подкаст у відеоформаті, доводиться використовувати інші сервіси. Крім цього, під час аудіостримінгу подкастер обмежений 2 годинами та аудиторією в 200 осіб.

#4. Рішення для віддаленого звукозапису від Source Elements

Source Elements — це американська платформа, яка надає продукти для віддаленого запису інтерв'ю та спільної роботи у режимі реального часу.

Глобальні аудіо- та відеопроєкти не повинні зазнавати невдачі лише через те, що автори перебувають у різних кімнатах, вважають у Source Elements. Саме тому платформа розробила понад 15 продуктів та рішень для ідеальної співпраці команд, що працюють зі звуком та відео.

Подкастерам буде корисно дізнатися про три продукти Source Elements — Source-Connect, Source-Live Pro і Source-Nexus.

1. Source-Connect 

Це рішення для віддаленої спільної роботи зі звуком у форматі HD у режимі реального часу. До речі, цей продукт використовує фронтмен гурту Radiohead Том Йорк, про що він розповів у подкасті SmartLess.

Source-Connect включає такі функції:

 • Автоматичне відновлення сеансів та заміна оригінального звуку. Це хороше перестрахування, якщо ваше інтернет-з'єднання нестабільне. Завдяки автовідновленню ви не втратите дані поточного сеансу.
 • Синхронізація віддалених аудіозаписів із локальними доріжками в режимі онлайн. Є формати моно-, стерео- та 3D-звуку.
 • Ідеальне звучання. Ви можете ділитися з учасниками команди голосовими аудіо, майстер-стерео та багатоканальними записами у форматі HD. Звук передається майже без затримок.
 • Є режим VPN, який забезпечує повну конфіденційність у мережі.

Рекомендуємо прочитати:

img-12podcasts-63285b9a41569819642515.jpg

Чи маємо ми право вибору, чи все вирішує минулий досвід: 11 подкастів про психологію

Читати

2. Source-Live Pro

Завдяки цій функції всі учасники команди можуть приєднуватися до сеансу з будь-якої точки планети, використовуючи лише веббраузер. Під час сеансу можна редагувати відео та аудіо, навчатися та мікшувати доріжки онлайн.

Source-Live Pro включає такі функції:

 • Безперервний доступ до трансляції
 • Придушення луни за допомогою функції push to talk
 • Надання віддаленого доступу для ваших клієнтів
 • Вбудована кімната відеочату до 20 учасників

3. Source-Nexus

За допомогою Source-Nexus ви зможете інтегрувати ваше HD-аудіо в такі додатки як Zoom, Skype, FaceTime або будь-які інші — наприклад, iTunes, Spotify, YouTube.

Source-Nexus включає такі функції:

 • Інтеграція необмеженої кількості пристроїв та аудіо-додатків у систему
 • Підтримка моно- та 3D-звучання (до 64 каналів)

#5. Dolby Atmos

Dolby Atmos — це технологія мегазвуку, вперше розроблена компанією Dolby Laboratories у 2012 році. Інструмент розширює вже наявні налаштування об'ємного звуку, або 3D-аудіо настільки, що у слухача створюється враження, ніби він перебуває під величезним куполом.

У Dolby Atmos інтегрована система об'ємного звуку 9.1 (яка складається зі стаціонарних, таких як фоновий звук та музика), 128 аудіодоріжок та до 118 одночасних звукових об'єктів. Все це допомагає досягти реалістичного звучання.

Dolby Atmos використовують звукорежисери з різних сфер — від кіновиробництва до ігрової індустрії. У 2017 році технологію інтегрував стрімінговий сервіс Netflix.

Подкастери також використовують Dolby Atmos. На сайті доступна демоверсія, а після 30 днів вам потрібно буде заплатити $14,99, щоб отримати ліцензію та продовжити використання ПЗ.

У цьому ролику від Dolby подкастери можуть дізнатися про те, які переваги має Atmos:

 

#6. Podsights 

Podsights — це платформа для подкастерів, яка відстежує та вимірює ефективність рекламних кампаній. У 2018 році Podsights купила стрімінгова компанія Spotify.

Ось як працює платформа:

 • Збирає дані. Програвачі подкастів не передають жодних унікальних ідентифікаторів слухачів (cookie або ідентифікаторів мобільної реклами), тому Podsights збирає дані з багатьох інших сигналів, визначає завантаження та відвідування.
 • Завантажує дані за допомогою IP та користувачів агентів. Зазвичай хостинги, через які подкастери завантажують епізоди в директорії, мають вбудовану аналітику, до якої підключається Podsights, щоб витягнути дані.
 • Підтягує дані з пікселя, розміщеного на сайті подкастера, та фіксує основні події: додавання до кошика, покупка та лід.
 • Створює моделі аналітики для клієнтів. Podsights отримує всі ці дані та створює статистично точну модель атрибуції подкастів, а також додає глибоку аналітику до графіків.

Відтак рекламодавець може відстежити успіх своїх кампаній та отримати необхідні дані про завантаження та трафік на сайті одразу в одному місці.

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«Корпоративна культура»
HR і рекрутинг
Веде Ольга Тарасевич
23 травня 25 червня
Ольга Тарасевич