15 подкастів для вивчення мови | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

Boost your English: 15 подкастів для вивчення мови

А що, якщо замінити музику в навушниках?

cover-englishpodcast-628cd52015781874481078.jpg

Подкасти можуть стати чудовою базою для вивчення мови — наприклад, англійської, яку ви почали мучити ще в школі і не «добили» досі.

Зібрали 15 перевірених подкастів, щоб нарешті прокачати англійську — на будь-який смак, тему та рівень підготовки. Enjoy!

The English We Speak 

Серія подкастів із лондонським акцентом ВBC Radio. У випусках слухачам пояснюють значення рідкісних стійких словосполучень, ідіом та сленгу — тобто тих розмовних форм, які відрізняють носія мови.

Незважаючи на те, що в подкастах звучить жива мова, диктори говорять все ж таки повільніше, ніж у звичайному житті, а кожен склад вимовляється виразно. Типовий формат із двома людьми у студії, але для створення атмосфери є звукові ефекти.

Рівень: від Intermediate та вище

Тривалість: 3–4 хвилини

Де послухати: Apple Podcasts, сайт, Google Podcasts

Podcasts in English

Подкасти, у яких роз'яснюють особливості живої мови у різних життєвих ситуаціях. Аудіо побудовані у форматі коротких уроків, повністю англійською, на різні теми — є окремий спецпроєкт бізнес-лексики, розмовної побутової та загальної тематики.

Кожен випуск будується на діалозі типових носіїв мови, але темп мовлення більш повільний, порівняно з реальним життям. Наприкінці випуску йде блок з поясненням лексики та стійких словосполучень, використаних у подкасті.

Рівень: від Elementary до Intermediate

Тривалість: 3–5 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, сайт

Better at English

Добірка подкастів із записами живого мовлення носіїв мови на різні теми: від обговорення новин та побутових дрібниць — до серйозних філософських бесід. Мова звучить у нормальному темпі, диктори використовують розмовні вислови та ідіоми.

До кожного випуску додаються текстові розшифровки та списки нових слів із поясненнями.

Рівень: від Intermediate та вище

Тривалість: 10–15 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, сайт, Google Podcasts

Рекомендуємо прочитати:

img-22-movies-6261268f253a4364487169.jpg

22 документалки, що розширюють кругозір

Читати

Culips ESL Podcast

Добірка подкастів, записаних у різних стилях та розбитих за окремими смисловими блоками. Наприклад, серія Catch Word присвячена розмовним виразам, ідіомам і сленгу, Chatterbox — це діалоги для людей, а в блоці Simplified Speech можна прослухати природні діалоги в типових ситуаціях, але в трохи уповільненому темпі.

Мова диктора достатньо динамічна, але все ж таки не така швидка, як «жива» розмовна.

Рівень: від Beginner до Upper-Intermediate (рівень складності випуску вказаний у самому подкасті)

Тривалість: 3–7 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, сайт, Google Podcasts

ESL Pod

Один із найбільших подкастів у добірці — понад 900 аудіо, записаних лінгвістами з вченим ступенем. Ведучі — викладачі Джефф Маккуїлан та Люсі Тце — будують урок у вигляді діалогу між двома персонажами. Наприкінці кожного випуску йде розбір ключових слів, їхніх значень та практики використання. Англійська мова звучить приблизно вдвічі повільніше, ніж у житті, тому її легко розуміти.

Рівень: від Intermediate до Advanced

Тривалість: 15–20 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, сайт, Google Podcasts

Luke’s English Podcast

Серія подкастів від коміка та викладача англійської Люка Томпсона. Його мета — зробити навчання веселим і показати, що мова — це не мертва структура, а жива і корисна насправді річ. Замість стандартних уроків автор підбирає для обговорення популярні в мережі теми — серіали, меми, новини.

Наприклад, серед тем є такі: Doctor Who Episode — Language Analysis (Епізод із серіалу «Доктор Хто»: лінгвістичний аналіз) та English Premier League Football (Англійська футбольна прем'єр-ліга).

У більшості випусків говорить лише ведучий, хоча уривки діалогів із реального життя теж трапляються. Мова звучить у звичайному темпі.

Рівень: від Intermediate та вище

Тривалість: 60–120 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, сайт, Google Podcasts

6 Minute English від британської служби ВВС 

Кожен випуск 6-хвилинного подкасту — це діалог двох ведучих, які обговорюють важливу соціальну проблему (fast life, нерозумне споживання, економічні кризи, мілленіали). Один випуск — одна тема.

Ведучі будують дискусію так, щоб прозвучали популярні та полярні думки, підкріплюючи свою думку фактами, статистикою, цитатами. Діалог побудований таким чином, що слухач може не просто розширити словниковий запас, а й навчитися застосовувати в житті специфічні або сленгові вирази.

Рівень: Intermediate та вище

Тривалість: 6 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, сайт, Google Podcasts

Easy Stories in English 

Підкасти, які створює Аріель Гудбоді — викладач англійської мови та людина з розладом аутистичного спектру. Кожен випуск спрямовано на вивчення лексики з різних тем (природа, професії, соціальні проблеми). Аріель подає матеріал у форматі казок та історій — авторських та відомих, — адаптуючи його так, щоб можна було на слух вивчати нові слова, граматику та вимову. До кожного випуску на сайті додається текстова розшифровка.

На даний момент автор через хворобу призупинив випуск нових епізодів, але 154 записані випуски доступні до прослуховування.

Рівень: від Beginner до Advanced (у кожного подкасту свій рівень складності)

Тривалість: 20–30 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Google Podcasts  

Learning English News Review 

Ще один подкаст від ВВС, спрямований на адаптацію слухачів до реального мови носіїв, з її темпом та акцентом. Випуски більше схожі на розширений сюжет новин, ніж на традиційні подкасти: ведучий озвучує тему бесіди та починає діалог із гостем студії, оперуючи статистикою, даними досліджень та найбільш популярними думками на тему.

Темп подкасту демонструє реальне швидке англійське мовлення.

Рівень: від Intermediate до Advanced

Тривалість: 15 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts

Espresso English Podcast 

Короткі моноподкасти, в яких автор від і до розбирає одну тему для практики розмовної та письмової мови. Диктор Шаяна Олів'єра використовує різні ідіоми, фразові дієслова, цікаві вислови, сленг, розбирає популярні помилки в усному мовленні та на письмі.

Рівень: від Intermediate до Advanced

Тривалість: 5–10 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts

Рекомендуємо прочитати:

img-63d2a04e7e2f6490589276.png

5 дивних, але дієвих способів перезапустити свою кар'єру

Читати

IELTS Energy English Podcast 

Проєкт «заточений» на підготовку до складання іспиту IELTS. До програми включено кілька блоків: на вивчення граматики, лексики та аудіювання. Крім того, автори подкасту розбирають найчастіші помилки студентів при здачі тесту і навіть надають психологічну підтримку тим, хто відчуває стрес та хвилювання перед іспитом.

Рівень: від Intermediate до Advanced

Тривалість: 17–25 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Google Podcasts

The British history podcast

Серія подкастів про історію Великобританії — з акцентом не так на суху хронологію та дати, як на життя людей в описаних історичних умовах. Крім приємного лондонського акценту ведучого та живої мови у нормальному темпі, у BHP є ще один бонус. З його допомогою можна відчути та зрозуміти психологію британців, а також обставини, під впливом яких склався їхній менталітет.

Подкасти краще слухати в хронологічному порядку, оскільки автор Джеймі Джефферс створює сюжети лінійно, часто пов'язуючи кожен новий випуск із попереднім.

Рівень: Upper-Intermediate, Advanced

Тривалість: 25–40 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Google Podcasts

Рекомендуємо прочитати:

bd7a8e542a313679ae1234998261fd8f-620a5a13456d0032593397.jpg

Безглузді запитання і вміння вчасно замовкнути: 7 порад для створення подкастів, які чіпляють

Читати

This American Life

Подкаст для прокачування американської англійської та вивчення культури США. Щотижневі випуски побудовані на обговоренні сюжетів, жартів, новин та соціальних проблем на прикладі реальних історій мешканців Штатів.

До кожного випуску на сайті додається розшифровка тексту.

Рівень: Upper-Intermediate

Тривалість: 60 хвилин

Де послухати: сайт, Apple Podcasts, Google Podcasts

Comedy Bang Bang

Гарний спосіб разом із рівнем мови прокачати розуміння жартів та психології native speakers. Формат шоу поєднує в собі розмову між ведучим та гостями з комедійними піснями, вікторинами та експрес-тестами. Деякі гості грають персонажів або видають себе за певних знаменитостей, іноді протягом усього епізоду.

Подкаст виходить вже близько 10 років, тому краще починати знайомство із шоу із щорічних оглядових епізодів.

Рівень: Upper-Intermediate

Тривалість: 90–120 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts

Stuff You Should Know

Формат шоу передбачає одну тему, в якій ведучі скрупульозно розбираються впродовж усього випуску. Епізодично вони використовують спеціалізовану лексику, пов'язану із темою випуску. Наприклад, у подкасті про виготовлення шампанського ви зіткнетеся з назвами обладнання для виробництва вина та іншими технологічними штуками, які навряд чи стали б спеціально гуглити англійською. Однозначно корисна історія для розвитку словникового запасу та загальної ерудиції.

Рівень: Intermediate та вище

Тривалість: 40-60 хвилин

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«Business English»
Business English
Веде Anastasiia Kyrychenko
26 серпня 22 січня
Anastasiia Kyrychenko