20 маркетингових каналів для залучення клієнтів | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

20 маркетингових каналів для залучення клієнтів

При великих і не дуже бюджетах.

cover-20channels-6290a9d14a950872621304.jpg

Аби розвивати компанію, потрібні нові клієнти. Це потребує ресурсів і значних витрат — особливо з огляду на те, що за останні 5 років вартість залучення покупців зросла на 50%.

Американський ритейлер Walmart використовує для цих цілей понад 100 різних способів. Ми зібрали найпоширеніші з них із описом: кому підходить, що робити і які фішки використовувати.

#1. Email-маркетинг

За даними HubSpot, понад 90% інтернет-користувачів користуються електронною поштою щодня, 59% стверджують, що листи впливають на їхнє рішення про покупку. А згідно з McKinsey & Company, ефективність імейлів для отримання лідів у 40 разів вища, ніж у соцмереж.

Як працювати з email-розсилкою:

 • Не надсилайте листи тим, хто на них не підписувався.
 • Відмовтеся від клікбейту — тема має відображати суть. Найбільше дратують у розсилках провокації та обіцянки: «Залишилося лише три години...», «Ваш останній шанс...».
 • Впроваджуйте персоналізацію. Наприклад, Spotify щотижня надсилає користувачам плейлист Discover Weekly. Це збірка із 30 пісень, які, на думку сервісу, можуть зацікавити. Модель рекомендацій побудована з урахуванням історії дій юзера.

Приклад гарної email-розсилки — листи мережі кінотеатрів «Планета Кіно» з добірками прем'єр, промокодами та креативом.

#2. Контекстна реклама Google

Кому використовувати: тим, кому потрібні швидкі ліди та результат, а бізнес працює у висококонкурентній ніші (складно вийти у топ пошукової видачі).

Контекстна реклама — це оголошення, які показуються користувачам різних ресурсів відповідно до пошукових запитів. Наприклад, людина шукає брендингове агентство у Києві. Якщо оголошення «зачепило», вона перейде на сайт.

Контекстну рекламу запускають у пошукових системах, соцмережах і на тематичних платформах: наприклад, у Google Ads, Bing Ads, Amazon Seller Central.

#3. Динамічний ремаркетинг

Кому використовувати: інтернет-магазини та сфера послуг.

Динамічний ремаркетинг дозволяє показувати користувачеві товари, які він раніше переглядав. Наприклад, людина шукала смартфон, але покинула сайт, нічого не купивши. Через якийсь час вона може побачити рекламу цього інтернет-магазину в Google.

Як застосовувати динамічний ремаркетинг, щоб не «зливати» бюджет:

 • Використовуйте інструменти для персоналізації листів. Наприклад, можна запропонувати клієнту знижку на групу товарів, якою він цікавився.
 • Впроваджуйте технології machine learning. Вони дозволяють визначити, чим цікавиться користувач і де він. За підсумками цих даних система вибирає, кому показувати рекламу.

#4. Комплексне SEO-просування

Кому використовувати: бізнес із вебсайтом.

Згідно з дослідженням, користувачі щонайменше 3–4 рази на день шукають щось у Google та інших пошукових системах. Отже, для успіху бізнесу важливо не тільки створити сайт, але й переконатися, що він відображається на перших сторінках пошукових систем за релевантними запитами. Для цього необхідне SEO-просування.

Як оптимізувати сайт під пошукові системи:

 • Внутрішнє SEO: створюйте якісний контент із ключовими словами, посиланнями в тексті на інші статті сайту. Переконайтеся, що дані на сторінках легко читати, тексти розбиті на параграфи, а зображення не обрізаються під час перегляду з мобільних пристроїв.
 • Зовнішнє SEO: закуповуйте зворотні посилання із зовнішніх сайтів на внутрішні сторінки вашого ресурсу. Опитування лондонського агентства digital-маркетингу показало: 63% SEO-фахівців вважають, що закупівля посилань позитивно впливає на рейтинг сайту в пошукових системах. Можна отримати беклінки безкоштовно: публікуйте посилання на сторінки вебресурсу в соцмережах, а також ставайте активним учасником платформ на кшталт Reddit і просуйте сайт там.

Рекомендуємо прочитати:

img-dolinko-6267cc33626c1625755942.jpg

Маркетинг під час кризи: різати чи ні

Читати

#5. Локальне SEO

Кому використовувати: малий, середній бізнес, який просувається у своєму місті чи районі та має фізичну адресу.

Локальне SEO-просування дозволяє потрапити у топ пошуку в конкретному регіоні. Приклад — коли хтось шукає ремонт взуття в Одесі і знаходить майстерню. Зареєструйтеся в онлайн-каталогах — наприклад. у Google Мій бізнес. Так компанія почне відображатися на Google Картах, а ви збільшите шанси потрапити в топ-3 результатів, які показуються під геокартою.

#6. Таргетинг у соцмережах

Кому використовувати: B2C-сегмент, інфобізнес, розробники мобільних застосунків.

Число абонентів мобільного зв'язку до 2023 року становитиме 5,7 млрд людей, або 71% населення планети. Користувачі переключилися на смартфони, багато з них мають акаунти в соцмережах — 4,33 млрд станом на квітень 2021 року. Це величезна та активна авдиторія. Але як знайти в ній свого клієнта? За допомогою таргетованої реклами. Вона відповідає певним параметрам: стать, вік, освіта, геолокація, інтереси.

Таку рекламу можна побачити у стрічці та stories, у розділі рекомендованих, у desktop-версіях соцмереж.

Перед налаштуванням таргетингу:

 • Визначте мету кампанії: популяризацію бренду, розширення лояльної авдиторії або збільшення продажу.
 • Вивчіть ЦА, складіть портрет клієнта: вік, стать, сфера діяльності, інтереси, геолокація.
 • Проведіть аналіз конкурентів та подивіться, що можна покращити у себе: оформлення профілю, асортимент та ціни, контент, саму рекламу.
 • Продумайте формати оголошень, тексти та креативи. Розробіть кілька варіантів кожної реклами — різної за стилем та змістом для окремих сегментів авдиторії.

#7. Інфлюенс-маркетинг

Кому використовувати: B2C- та B2B-компанії.

Споживачі менше довіряють рекламі брендів, більше — блогерам, селебріті та клієнтам компанії. Тому співпраця з лідерами думок — один із найнадійніших каналів просування послуг і товарів.

Щоб реклама у блогера вдалася:

 • Шукайте інфлюенсерів, які близькі до вашої ЦА. Наприклад, якщо ви продаєте одяг для йоги, зверніться до автора популярного каналу з йога-практиками.
 • Вибирайте мікроінфлюенсерів. Людям, які мають менше 10 тис. підписників, більше довіряють. Згідно з дослідженням Markerly, блогери з менш ніж 1 тис. фоловерів у Instagram отримували в середньому 8% лайків від кількості авдиторії, а мегаінфлюенсери (10+ млн підписників) — 1,6%.
 • Перевіряйте блогерів за допомогою спеціальних сервісів. Скористайтеся онлайн-калькулятором. Наприклад, Influencer Marketing Hub рахує рівень залучення постів профілю та рекомендує діапазон цін за рекламу.

Публікувати контент, створений при співпраці з лідерами думок, можна і на YouTube. Наприклад, для просування Air Vapormax Nike зробив колаборацію з каналом What’s Inside?, який ведуть батько та син. Вони «розкривають» речі, щоб показати, що знаходиться всередині. Ролик набрав понад 7,2 млн переглядів та 58 тис. лайків, а також підігрів інтерес до нових кросівок.

 

#8. Комплексний SMM

Кому використовувати: мас-маркет, beauty-індустрія, ресторанний бізнес, онлайн навчання, В2В, особистий бренд.

За даними eMarketers, 51% споживачів стали частіше використовувати соцмережі під час пандемії. У перші дні перегляди прямих ефірів у Instagram виросли на 70%, YouTube — на 15%, а TikTok — на 15%.

SMM — один із найефективніших каналів просування бренду, якщо правильно створити стратегію. Для цього визначте:

 • хто ваша ЦА
 • якими соцмережами користується клієнт
 • який ToV найкраще підійде для ЦА
 • які послуги чи товари потрібно просувати
 • за якими KPI оцінювати результати SMM

На основі всіх цих даних створіть контент-план: пропишіть теми і дати публікацій. Далі підготуйте якісні тексти, фото- та відеоконтент.

#9. Опитування у соцмережах

Кому використовувати: бізнеси з профілями у Facebook, Instagram, Twitter, TikTok.

Інструмент допоможе зібрати дані про потенційних клієнтів та продати послугу. Приклад опитування для клініки стоматології:

Чому ви рідко відвідуєте стоматолога?

 • Немає грошей
 • Боюся
 • Зуби у доброму стані, ходжу лише на профілактику.

Створіть опитування з варіантами відповіді, опублікуйте його у соцмережах та тематичних пабліках. За отриманими результатами запропонуйте за допомогою таргетованої реклами або електронної пошти знижку на послугу з обмеженим терміном. Покажіть відеовідгуки людей, які кажуть, що лікувати зуби у вас — зовсім не боляче.

#10. Нативна реклама

Кому використовувати: підприємці та компанії, які хочуть залучити авдиторію та підвищити лояльність до бренду.

Реклама, що діє у лоб, програє нативній. Користувачі ігнорують стандартні банери та матеріали, зате на нативку звертають увагу на 53% частіше.

Коли інформація про продукт логічно «вплетена» у статтю, відео, інформацію на сайті або програму, люди сприймають її як корисну для себе — і навіть не завжди бачать у цьому рекламу.

Як зробити нативку, яку прочитають і пошерять:

 • Створіть видовищний спецпроєкт. Чудовий приклад — стаття в The Washington Post про один день із життя фотографа Раяна Паррілла. Вона містить атмосферні фото, звуки міста, аудіо з його голосом. Матеріал схожий на неформальне інтерв'ю або сторінку з власного блогу, а ще в ньому задіяні всі можливі органи чуттів. Наприкінці статті з'являється рекламний банер Canon.

 • Напишіть експертну колонку. Це матеріал із корисними знаннями та порадами від фахівців компанії-рекламодавця.
 • Спробуйте відеоформат. Ролик Adidas Юджина Мерхера — приклад нативки у формі короткометражки. Стежте за творчістю клієнтів або придумайте конкурс із призами на створення відео про ваш бренд.

 • Випустіть лонгрід. У красивому спецпроєкті The New York Times та Allbirds обіграно назву бренду, а також його головна риса — дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Це розповідь про птахів та їхній вплив на природу. Сама компанія з'являється тільки в кінці зі згадкою про те, як можна дбати про екологію і як це робить Allbirds.

— Шукайте натхнення. Ідеї для нативних проєктів можна підглянути в американських медіа — BuzzFeed, The New York Times, Mashable.

#11. Landing page

Кому використовувати: тим, кому потрібно зосередитися на чомусь одному — продажу, пропозиції підписатися на розсилку.

Лендинг — це односторінковий сайт із CTA: закликом підписатися на email-розсилку, купити квиток на конференцію, записатися на безкоштовну онлайн-консультацію.

Формули для створення landing page:

 • AIDA: attention, interest, desire, action. Привернути увагу, зацікавити, викликати бажання, мотивувати на дію.
 • PMPHS: pain, more pain, hope, solution. Визначити проблему, загострити її, обнадіяти, запропонувати рішення.

#12. Блог

Кому використовувати: B2B- та B2C-компанії, стартапи, виробники товарів преміум-класу, приватні фахівці.

Хоч би які просунуті технології ви використовували в digital-проєкті, він не викличе ажіотажу, якщо в ньому не буде крутого контенту. Того, яким користувачі діляться самостійно: шерять у соцмережах та скидають один одному в приват.

Щоб писати тексти для блогу не заради текстів:

 • Виберіть теми, які перетинаються з вашим продуктом або послугою. Наприклад, інтернет-магазин будівельних матеріалів може публікувати поради: яким цементом краще залити фундамент, як підібрати фарбу для оздоблення фасаду.
 • Зберіть ключові слова, які ви будете використовувати у статтях. Це можна зробити за допомогою інструментів Google Keyword Planner, Google Trends, SEMrush, Ahrefs, WordStream.
 • Розкажіть про себе: цифрами, історією продукту. Публікуйте інформацію про співпрацю з відомими людьми та компаніями, участь у значущих проєктах та благодійності.
 • Дотримуйтесь регулярності. Щоб отримати трафік на сайт, необхідно підтримувати темп розміщення статей. Оптимальна кількість публікацій на тиждень — 2–3.
 • Пишіть оригінальний контент. Унікальність статей має бути не нижче 85%. Перевірити тексти на плагіат можна за допомогою інструментів Copywritely, Grammarly, Dupli Checker.

І, нарешті, попрацюйте над оформленням. Ось чудовий огляд ігрової консолі Xbox One з анімованою графікою. Нестандартна подача залучає користувачів, які в іншій ситуації пройшли б повз.

#13. Краудмаркетинг 

Кому використовувати: інтернет-магазини, клінінгові компанії, масовий та затребуваний продукт чи послуга, стартапи.

Краудмаркетинг — публікація рекомендованих відгуків та коментарів про компанію на майданчиках і форумах, які за тематикою збігаються з сайтом, що просувається. Як це працює: користувач купив продукт та вирішив розповісти про нього на форумі. Залишив коментар та додав посилання на інтернет-магазин, де оформив замовлення. Лінк виглядає органічно і ні в кого не викликає підозр — навіть якщо посилання оплачене.

#14. YouTube-канал/відеореклама 

Популярні формати відеоконтенту на YouTube:

 • «Робимо вдома» — тренд зміцнився під час пандемії: люди не могли ходити до спортзалів чи ресторанів — тому почали займатися спортом та готувати вдома.
 • ASMR — аудіосенсорні відео.

#15. Партнерські відносини

Кому використовувати: B2C, експерти.

Win-win — взаємодія (перемовини, конфлікти, партнерство), за якої обидві сторони залишаються у виграші. Приклади колаборації бізнесів методом win-win:

 • Доставка здорового харчування — спортзал. Тренер може рекомендувати компанію з доставки спортхарчів та мати % з продажу.
 • Весільний салон — ведучі заходів.
 • Продаж канцелярських товарів — магазин шкільного одягу. Взаємний обмін клієнтами через рекомендації чи знижки.

#16. Просування у прайс-агрегаторах

Кому використовувати: інтернет-магазини продуктів широкого вжитку, офлайн торгові точки.

Один із бюджетних каналів пошуку клієнтів — прайс-агрегатори. Це своєрідна довідкова служба, де користувач може подивитися, скільки коштує товар або послуга. Причому на сайті відображаються не тільки ціни продавців, але й інші нюанси: рейтинг інтернет-магазинів, способи та вартість доставки.

Прибуток прайс-агрегатори одержують за переходи. Враховуються лише унікальні кліки — навіть якщо користувач перейде за вашим посиланням із прайс-агрегатора кілька разів, ви заплатите лише один раз.

Рекомендуємо прочитати:

img-nudgenew-62039fa7efce3980535092.jpg

Nudge-маркетинг: як підштовхнути клієнта до правильного вибору

Читати

#17. WOM-маркетинг 

Кому використовувати: компанії, які вже мають базу клієнтів.

Згідно з опитуванням Nielsen за участю 29 тис. респондентів із 58 країн, 84% із них більше довіряють думці про товари та компанії, яку почули від знайомих, ніж інформації в інших маркетингових каналах просування.

Щоб мотивувати авдиторію говорити про бренд та її продукти:

 • Створіть реферальну програму. Вона спонукає клієнтів запрошувати нових покупців за винагороду.
 • Підвищуйте залученість до інтернету. Створюйте конкурси, використовуйте інтерактивний контент та проводьте опитування у соцмережах.
 • Використовуйте event-маркетинг. Івенти допомагають залучити авдиторію та мотивують учасників ділитися новинами з місця подій.
 • Продумайте систему винагороди за відгуки. Стимулюйте авдиторію розповідати про бренд у соцмережах.

#18. Outdoor/вулична реклама 

Кому використовувати: компанії з офлайн торговими точками.

Outdoor-реклама — єдиний формат, який неможливо закрити або заблокувати. Але люди навчилися ігнорувати її. Щоб ваша компанія привернула увагу, створюйте інтерактивну зовнішню рекламу.

Наприклад, у Samsung після випуску смартфона Galaxy S10+ вирішили прорекламувати основну перевагу моделі — швидку портативну підзарядку батареї. Компанія встановила на автобусних зупинках у центрі Сінгапуру 10 бездротових зарядних станцій у вигляді білбордів. Достатньо було помістити смартфон на спеціальну поверхню, і він починав заряджатися.

 

#19. Іnbound-маркетинг

Кому використовувати: B2B-сегмент.

Inbound-маркетинг — це просування, яке привертає увагу до продукту без нав'язливої реклами: коли людина самостійно виявила потребу та звернулася до вас. Наприклад, зайшла на сайт та залишила контакти для зв'язку. Все це — inbound-ліди, такі заявки дають більш високу конверсію.

Отримання inbound-лідів — поетапний процес. Починайте комунікацію не з прямої реклами продукту, а залучайте клієнта на контент, вебінар або офлайн-івент. Там неочевидно пропонуйте послуги та поетапно знайомте з продуктом компанії.

#20. Івенти, конференції та демодні

Кому використовувати: компанії, які хочуть привернути увагу до товару, послуги, сформувати лояльність авдиторії до компанії.

Приклади event-маркетингу:

 • Конференції: пряме спілкування з клієнтом
 • Бізнес-бранчі: спілкування у форматі «запитання — відповідь»
 • Тренінги
 • Презентації товарів

Ключове правило для заходів — бути унікальними, незабутніми, люди повинні хотіти взяти у них участь. Наприклад, для просування 3 сезону «Гри престолів» Blinkbox встановила великий череп дракона на пляжі в британському Дорсеті — локації, де знайшли багато рештків динозаврів.

 

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«Стратегічний маркетинг»
Маркетинг і PR
Веде Тетяна Лукинюк
20 серпня 1 жовтня
Тетяна Лукинюк