Ідеї, які приручать віртуальний світ | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

Потенційні «єдинороги»: 5 стартапів метавсесвіту, до яких варто придивитися

Ідеї, які приручать віртуальний світ.

cover-metaunicorn-61eec56e330d4993125104.jpg

До 2024 року розмір ринку метавсесвіту наблизиться до $800 млрд, стверджують аналітики Bloomberg Intelligence Метью Кантерман і Натан Найду. За їхніми прогнозами, понад $400 млрд припаде на частку онлайн-ігор та ігрового обладнання, а залишок поділять між собою соцмережі та розваги (фільми, концерти та спортивні події).

Створення технології для віртуального світу — дієвий спосіб закласти основи потенційного «єдинорога». А інвестори, котрі вкладаються в таку компанію, можуть істотно збільшити рентабельність вкладень.

Розповідаємо про 5 стартапів метавсесвіту, які успішно отримали фінансування в початковому раунді і вже співпрацюють з великими компаніями.

#1. AllSeated організовує віртуальні заходи

Стартап AllSeated запустили у 2015 році в Сан-Франциско. Спочатку фундатори просто хотіли впровадити цифрові інструменти в організацію заходів. Користувачі могли переглядати та змінювати план залу в 2D, перетягувати різні елементи, коригувати список гостей та схему розсадки.

Потім творці стартапу виявили, що коли захід відображається у форматі 3D, це значно збільшує продаж. Так у 2018 році з'явився новий продукт Vision, який дозволяв клієнтам AllSeated візуалізувати івенти в 3D.

За даними PitchBook, у лютому 2020 року компанія залучила $4,4 млн інвестицій, а в травні інвестори вклали в AllSeated ще $7 млн. На піку епідемії, коли всі події пішли в онлайн, AllSeated презентувала exVo — віртуальну платформу для заходів.

ExVo надала клієнтам можливість проводити справді «гібридні» івенти з «емоційним досвідом», коли аватар однієї людини здатний взаємодіяти з іншими. Учасники можуть переміщатися віртуальною локацією, вивчати стенди, відвідувати конференц-зали, знайомитися, запитувати і відповідати на запитання в режимі реального часу.

 

У листопаді 2021 року компанія перемогла одразу у двох номінаціях Event Technology Award 2021 — «Найкращий новий продукт для івент-технологій» та «Найкраща платформа для онлайн-заходів до 1000 учасників».

AllSeated вже організовували події за допомогою ExVo для Ford, Nexus, Gusto та інших компаній.

#2. Віртуальні персонажі Inworld AI

У листопаді 2021 року стартап Inworld AI з Кремнієвої долини зумів залучити $7,2 млн інвестицій. Раніше співзасновники компанії займалися майданчиком API.AI, який був викуплений корпорацією Google і перейменований у Dialogflow. Ця платформа штучного інтелекту розуміє природне мовлення та дозволяє створювати віртуальних спікерів. Сьогодні вона є частиною Google Cloud AI та Google Assistant Developer Platform.

Але ціль проєкту Inworld AI більш амбітна — команда працює над платформою, яка дозволить створювати віртуальних персонажів, здатних розпізнавати середовище та контекст, у яких вони перебувають. Передбачається, що їх можна використовувати в різних віртуальних просторах, включаючи метавсесвіт, VR/AR або ігри. Іншими словами, такі персонажі стануть «корінним населенням» цифрового світу.

Віртуальні персонажі будуть розпізнавати не тільки мову, а й міміку, жести, емоції, а також їх відтворювати.

Запуск Inworld AI відбувся на піку інтересу до метавсесвіту, коли інвестори все ще перебувають у пошуках рішень, які дозволять брендам взаємодіяти з клієнтами у віртуальному середовищі. Новостворений стартап фінансують Kleiner Perkins, CRV та навіть Meta.

#3. Ігрова платформа GuildFi допомагає гравцям об'єднуватися

Ще один напрямок у бізнесі, який стане частиною віртуальної економіки, — це блокчейн-ігри. На початку 2021 року в Таїланді запустили стартап GuildFi, завдання якого — забезпечити взаємодію між геймерами у метавсесвіті.

Першим партнером GuildFi стала популярна гра Axie Infinity. Вона містить елементи торгівлі та поєдинків, що дозволяє користувачам збирати, вирощувати, продавати та купувати істот, які до того ж оцифровані як NFT.

Використовуючи GuildFi, гравці Таїланду успішно запустили свою гільдію. У чому суть такої моделі? Гільдія здавала в оренду активи геймерам-початківцям, а ті своєю чергою ділили з нею зароблені під час гри нагороди.

Платформою зацікавилися місцеві інвестори: компанія отримала 4,9 млрд тайських бат (близько $144 млн) фінансування та вийшла на криптовалютні біржі.

Наступним кроком стало залучення світових інвестицій. У листопаді 2021 року GuildFi зуміли залучити ще $6 млн від міжнародних криптоінвестиційних фондів. Після цього було випущено власний токен GF, який безпосередньо залежить від екосистеми GuildFi. Його запуск проходив через формат аукціону на платформі Cooper, завдяки чому компанії вдалося зібрати ще майже $140 млн. На сьогодні (15 січня 2022 року) вартість одного токена GF становить $1,91.

На даний момент платформа GuildFi налічує понад 300 тис. користувачів по всьому світу та співпрацює з понад 10 іграми.

#4. Upland продає цифрову нерухомість

Ще один стартап, який розвиває принципи віртуальної економіки, — гра Upland.

Upland — це метавсесвіт, що працює на блокчейні. У грі можна купувати та продавати цифрове майно як NFT-токени. Кожен об'єкт має сертифікат, який підтверджує його унікальність, при цьому віртуальна нерухомість прив'язана до реальних адрес. За словами засновників, на створення гри їх надихнула «Монополія».

Проєкт заснований у 2018 році у Кремнієвій долині, там розташований головний офіс компанії. Центр досліджень та розробок розташований в Україні, а члени команди працюють і в Європі, і у США. Бета-версія гри була запущена в січні 2020 на різних платформах — для iOS та Android, а також у вебверсії.

Простір гри — це віртуальна проєкція міст та вулиць реального світу. У ній вже доступні Сан-Франциско, Окленд, Фресно та Нью-Йорк. У червні 2021 року до цього списку додалися Чикаго та Клівленд, між якими можна переміщуватися, використовуючи Hyperloop. Команда анонсує, що кількість міст збільшуватиметься як у США, так і за кордоном.

 

Upland надає користувачам можливість заробити. У грі діє власна криптовалюта — UPX, за її допомогою відбуваються всі транзакції. Завдяки партнерству з платіжною системою Tilia Inc., гравці можуть продавати свої цифрові активи (UPX та NFT) безпосередньо за долари. Як повідомляють розробники, на сьогодні користувачі заробили понад $1,5 млн, просто граючи в Upland.

За даними Crunchbase, стартап зібрав $20 млн інвестицій.

#5. Gravity Sketch допомагає бізнес-командам створювати 3D-моделі

Ще один сегмент ринку метавсесвіту займають компанії, що надають інструменти для створення віртуального контенту. Приклад — Gravity Sketch.

Стартап був заснований у 2014 році у Лондоні. Розробники хотіли спростити процес проєктування продукту для віддалених команд за рахунок спільної роботи у віртуальній реальності.

Рекомендуємо прочитати:

img-unicorn1-6101184d7d7ce151690920-61b761e7b66d6788144425.webp

Банкрутство й афера: 5 ризиків для компаній-єдинорогів

Читати

Gravity Sketch переносить дизайнера у 3D-простір вже на етапі ескізу. Тобто стадія з 2D візуалізацією повністю упускається. До процесу може приєднатись вся команда незалежно від того, в якій точці світу перебувають учасники.

 

У 2020 році Gravity Sketch залучили $3,7 млн інвестицій. Проєкт також отримує грантову підтримку в межах програми Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій Horizon 2020.

У січні 2021 року платформа стала безкоштовною для індивідуальних користувачів. Розробники вважають, що це допоможе демократизувати 3D-дизайн і залучити до продукту різноманітну аудиторію. Проте працювати у команді можна лише у версії для бізнесу.

Платформою вже користуються дизайнери провідних компаній: Nissan, Ford, Reebok, HP та Logitech.

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«Управління змінами: Agile-підхід»
HR і рекрутинг
Веде Глазков Антон
20 липня 3 серпня
Глазков Антон