Успіх компанії залежить від щастя співробітників | LABA (ЛАБА)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

Успіх компанії залежить від щастя співробітників

Комплексна мотивація Total Rewards: навчання, кар'єрне зростання і комфорт працівників.

cover-happiness-61a0fa6ecad51095196496.jpg

Професіоналів більше не мотивують зарплати. Фінансові бонуси у великих корпораціях мало відрізняються. Щоб утримати співробітників, необхідні обстановка підтримки, розвиток і комфорт. Привести компанію до досягнення цілей може тільки щаслива команда.

Потрібно шукати комплексні підходи і змінювати організацію процесів поступово. Потреби кожного працівника мають бути враховані.

Ми дізналися про принципи Total Rewards у Facebook і Google. І запитали экс-HR-директора Preply Михайла Притулу, чому важливо навчати співробітників, берегти їхнє здоров'я і створювати зручні робочі місця.

Що таке Total Rewards

Раніше був вислів: "Compensation and benefits". Проте коли співробітник приходить до компанії, його цікавлять не лише компенсації. Для представників покоління Y в пріоритеті розвиток, автономія та цікаві завдання, а не страховка і безкоштовне печиво. Не менш важливим є вдале поєднання особистого життя і роботи. Усе це людина отримує в обмін на зусилля, лояльність і ефективність.

Михайло Притула

Total Rewards – це комплексний підхід до мотивації співробітників. Він включає підвищення зарплат і премії за досягнення. Кожен член команди може пройти навчання, розраховувати на медичну страховку, гнучкий графік, відпустки і комфорт в офісі.

Така система повинна утримувати професіоналів і допомагати їм працювати продуктивно. А ефективні співробітники дають можливість компанії досягати цілей.

Складові Total Rewards

Згідно з визначенням асоціації WorldatWork, Total Rewards містить:

 • Компенсації – зарплата, премії, разові бонуси.
 • Пільги (або бенефіти) – страховки, харчування, мобільний зв'язок, оплата занять спортом.
 • Гармонія робочого та особистого життя. Гнучкий графік і можливість працювати віддалено. Сервіси в офісі, наприклад – масажний салон або хімчистка.
 • Управління ефективністю і визнання досягнень. Система постановки цілей, оцінки результатів і заохочень за хороші показники.
 • Розвиток і кар'єра – зусилля компанії, спрямовані на зростання співробітників, або, іншими словами, talent management.

Як працює система

"Total Rewards задовольняє потреби різних співробітників. Такий підхід дозволяє швидко реагувати на мінливі запити.

Наприклад, для кандидата важливо було отримати зарплату $2 тисячі на місяць, і він прийняв пропозицію від компанії. Потім людина зрозуміла, що в інших організаціях вона може розраховувати на таку ж суму. Можливість утримувати грошима у компанії миттєво зникає.

Співробітник починає цікавитися розвитком і навчанням. Організація, що фокусується винятково на зарплатах і преміях, втратить працівника. Але за допомогою Total Rewards його можна утримати і мотивувати.

Коли народиться дитина, людині стане важливо приходити до офісу на 10, йти о 18 і мати можливість 2 дні на місяць працювати вдома. Знову компанія без системи мотивації втратить співробітника. А з Total Rewards одразу відреагує на нові потреби.

З досвіду учасників курсу, у багатьох організацій є компоненти Total Rewards. Але часто роботодавець їх не використовує для залучення, утримання і мотивації персоналу".

Михайло Притула

Як працює Total Rewards у відомих компаніях

"У Google, Facebook та інших успішних організаціях фокус на Total Rewards з'явився кілька років тому. У своїй книзі “Робота рулить! Уроки Google: правила гри у команді мрії” HR-директор Google Ласло Бок описує, як вони впроваджували компоненти Total Rewards.

Система допомагає вирішити проблеми і завдання компанії, залучати, утримувати та мотивувати співробітників. Пік розвитку Facebook прийшовся на дещо пізніший час, ніж у Google. Організація змушена була доганяти конкурента і вдатися до Total Rewards",

– розповідає Михайло Притула.

У книзі йдеться про 4 принципи Total Rewards, яких дотримується компанія:

 • Google позбулася ілюзій платити працівникам, відповідно до їхніх заслуг, пише Ласло Бок: "У марній спробі бути “справедливими” більшість компаній винаходять системи винагород, які повинні заохочувати кращих і тих, хто готовий ось-ось піти.

  Ось перший і вкрай важливий принцип: поверніться спиною до загальноприйнятих практик, нехай спочатку вам навіть буде некомфортно... Проблема в тім, що нерідко чийсь особистий внесок у спільну справу збільшується набагато швидше, ніж його зарплата". 
 • Відзначати потрібно досягнення, а не винагороди. Керівництво Google якось впровадило "Нагороду засновників" на $1 мільйон, а потім відмовилося від неї.
 • "Самі того не бажаючи, ми створили систему заохочень, яка зменшила відчуття щастя практично для всієї компанії... Ми поставили на чільне місце гроші, абсолютно того не бажаючи", – відзначає Ласло Бок у своїй книзі.
 • Нехай висловлювати любов стане легше. "Якщо дозволити людям винагороджувати один одного, це піде на користь корпоративній культурі", – вирішили в Google.
 • Цінуйте невдачу, якщо вона змістовна. Ласло Бок пише: "Акт усвідомленого ризику сам собою заслуговує заохочення, особливо якщо попереду майорить провал. Інакше люди взагалі перестануть ризикувати".

Принципи Total Rewards в Google

Основне гасло співробітників Google:

Свобода дій підвищує продуктивність.

У компанії високий рівень зарплат, а корпоративна культура сприяє розвитку. При запуску Total Rewards керівництво Google радить впроваджувати один метод за раз. Так колектив встигне звикнути до нововведень, а керівництво зможе оцінити результати.

Рекомендуємо прочитати:

img-exit-61a0e06d8eaf8451963051.jpg

Exit-інтерв'ю: дізнайтеся, чому насправді йдуть співробітники

Читати

#1. Підтримка родини

У Google надають відпустку для догляду за дитиною і грошову компенсацію після народження дітей. Є виплати в разі смерті співробітників. Вдова або вдівець буде отримувати 50% від зарплати протягом 10 років.

Компанія цінує домашніх тварин – у деякі офіси можна приходити з собаками.

#2. Здорове життя

Корпорація піклується про здоров'я працівників. В офісах є фітнес-центри, лікар, масаж, мануальна терапія. На кухнях і в кафе пропонують безкоштовні обіди і перекуси.

#3. Віддача

Компанія не тільки ділиться ресурсами зі своїм персоналом, а й цінує те ж саме у співробітниках. Заохочується благодійність і волонтерство.

#4. Вільний час

Кожній людині потрібен час на відпочинок. Важливі подорожі, особисте життя, сім'я і друзі. Ви можете працювати за гнучким графіком або брати додаткові відпустки. Кращим співробітникам дають 1-2 роки відпустки для роздумів над проектами.

#5. Управління фінансами

Планувати особисті фінанси, заощадження і грошові вклади допоможуть радники. Є пенсійна програма.

#6. Інвестиції

Кожному надаються можливості для особистого та кар'єрного зростання. Можна, наприклад, навчитися програмувати, готувати чи грати на гітарі.

Як заохочують співробітників у Facebook

Facebook комплексно підходить до винагород і пільг. Компанія фокусується на 7 сферах, щоб забезпечити комфорт персоналу в офісах і поза ними.

 • Здоров'я. Facebook прагне створити спільноту здорових людей. У межах медичного страхування є можливість отримати консультації кількох лікарів.
 • Сім’я. Організація заохочує планування сім'ї. Співробітникам допоможуть стати прийомними батьками та підтримають програму сурогатного материнства. Є медстрахування для членів сім'ї, декретна відпустка і виплати при народженні дитини.
 • Спільнота. Facebook дає можливість людям з усього світу знаходити один одного і залишатися на зв'язку. Один із принципів компанії – хороші стосунки в колективі й оточення, що надає підтримку.
 • Зростання. Важливо вчитися протягом усього життя. Надається багато програм та інструментів, аби підвищити професійні знання і навички.
 • Фінанси. Організація допомагає визначити фінансові цілі і дотримуватися їх. Є пенсійна програма і страхування життя.
 • Зручність. Кожен офіс відповідає потребам персоналу і допомагає заощаджувати час. Для співробітників передбачені обіди та перекуси, зручні транспортні рішення і відшкодування витрат на дорогу.
 • Відпочинок. Коли працівникам потрібно побути з сім'єю, подбати про здоров'я, поїхати в подорож або ж просто відновити сили – компанія надасть цей час.

Етапи впровадження Total Rewards

Оцінка поточної системи винагород

З'ясуйте, чи допомагає ваша стратегія пільг і заохочень досягти цілей компанії. Запитайте співробітників, як вони ставляться до оплати праці і бонусів. Чи бачать вони можливості для зростання і розвитку.

Подивіться на стандарти і процедури, які діють в організації. Оцініть їх і складіть звіт із рекомендаціями щодо впровадження нових принципів.

Визначте наступні пункти:

 • для кого передбачені заохочення і пільги
 • яка поведінка і цінності заслуговують на винагороду
 • які типи заохочення працюють краще
 • як компанія буде фінансувати програму

Розробка нової системи

Керівництво має розглянути різні підходи і визначити, який краще приживеться. Менеджмент вирішує, за що і як заохочувати співробітників. Стратеги зі сфери HR розробляють систему додаткових компенсацій, відпустки і гнучкий графік роботи.

Потрібно передбачити можливості для навчання і кар'єрного зростання.

Впровадження Total Rewards

Після запуску нової системи винагород HR-відділ доносить стратегію до колективу. Проводиться навчання – керівництво має навчитися оцінювати досягнення. Співробітникам важливо зрозуміти, який підхід до роботи бажаний.

Оцінка результатів

Після впровадження нової системи потрібно подивитися на її ефективність і повідомити результати тим, хто ухвалює рішення. На підставі цього можна запропонувати поліпшення, визначити, які методи працюють краще.

Чому важливо впровадити Total Rewards у компанії

"Без Total Rewards організація не буде конкурентна на ринку праці, Ви не зможете наймати A-players (ефективних співробітників). Рано чи пізно бізнес-показники компанії почнуть падати.

Наприклад, організація платить працівнику $1 тис. на місяць і хоче збільшити його дохід на 10% – $ 100. Коли співробітник у штаті, податок на прибуток становить близько 15% і приблизно 30% – оплата компанії до фонду соціального страхування. Роботодавець змушений витратити близько $145.

Якщо організація виділить $100 на навчання працівника, то сам співробітник отримає цінність на $300. Хороший зовнішній тренінг коштує не менше $300-500, а то й $1000.

Якщо працівник оплачує навчання, він витрачає мінімум $300. Коли компанія замовляє корпоративний тренінг для 15 осіб за $1,5 тисячі, то витрати на одного співробітника складуть $100. Той же тренер і програма, але коштує втричі менше. Потрібно трохи більше зусиль, але різниця величезна".

– говорить Михайло Притула.

Як Total Rewards впливає на зростання прибутку

Впровадження системи Total Rewards – не примха і не бажання догодити колективу, а дієвий бізнес-інструмент в управлінні персоналом. Якщо у вас не застосовується підхід Total Rewards – можна сміливо стверджувати, що ви втрачаєте частину прибутку.

Компанії, які запускають Total Rewards, отримують більш заохочених співробітників.

Згідно з дослідженнями Gallup, бізнес-показники збільшуються:

 • на 22% вища прибутковість
 • на 21% вища продуктивність
 • на 10% більша орієнтація на клієнта
 • на 37% менше прогулів роботи
 • на 65% нижча плинність кадрів
 • на 28% менше псування устаткування
 • на 48% менше випадків травмування працівників
 • на 41% менше дефектів

Практика підтверджує – система Total Rewards допомагає організаціям долати кризу. Компанії, в яких діяла Total Rewards, краще справлялися з винагородами для співробітників і тримали рівновагу між роботою та особистим життям.

Говорячи про те, що зарплати і премії не мають реального впливу на мотивацію персоналу, не варто забувати, що їх зниження однозначно демотивує.

Якщо організація зменшувала суми зарплат і премій упродовж року – знижувався дохід компанії.

Організації, прибуток яких впав, вдалися до такого:

 • скоротили бюджет на річні премії для працівників
 • зменшили витрати на страхування здоров'я
 • скоротили фінансування пенсійних програм
 • урізали бюджет на тренінги

І навпаки – дохід за 12 місяців виріс у тих компаній, які не заощаджували на річних бонусах, страхуванні й тренінгах. Бюджети на заохочення – це інвестиції, а не організаційні витрати.

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«HR-менеджер»
HR і рекрутинг
Веде Ірина Гращенкова
22 липня 9 вересня
Ірина Гращенкова