Співробітники Google — про те, як отримати роботу у світовому IT-гіганті | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

«Аби виконати тестове для Google, мені довелося звільнитися і робити його 2 тижні»

Співробітники Google — про те, як отримати роботу у світовому IT-гіганті.

cover-howtogoogle-624da5b4d96f3578917360-min-64fb1bb3e3c97315281193.jpg

Google — компанія, пов'язана з трендами майбутнього.

Рядок у CV про роботу в Google відкриває двері до будь-якої компанії. Проте за даними звітів, до IT-корпорації щороку надходить понад 2 млн CV, а конкурс на місце становить приблизно 428 осіб — більше, ніж у Гарварді, Єлі чи Стенфорді.

Що впливає на ухвалення рішення щодо кандидата, як підготуватися до співбесіди, які навички перевірятимуть і чи важливі soft skills — обговорили зі співробітниками Google.

У бесіді брали участь:

Алла Одеяненко, Product Designer у Google Cloud Platform. GCP — набір хмарних служб Google.

Роман Апостол, CEO в Mate academy, ex-Team Lead в Google. 

Алла Одеяненко

#1. Як потрапили до Google і чим там займаєтесь?

Вже 16 років я працюю у дизайні. Я не маю закінченої вищої освіти — після школи одразу влаштувалася у невелику дизайн-студію, а потім здобувала досвід у продуктових та аутсорсингових компаніях. Вдалося попрацювати у різних сферах: FinTech, AeroSpace, HealthCare, Enterprise та інших.

Перед подачею CV я переглянула відкриті позиції на сайті. У кожного з IT-гігантів свій ліміт на надсилання заявок — у Google протягом півроку ви можете податись на 3 позиції. Отримали відмову — зачекайте 6 місяців: вважається, що швидше кандидат не може підтягнути знання та скіли, які «просідали». Я відправила CV на три позиції — і за всіма заявками через 2-3 дні отримала позитивну відповідь.

Якщо у вас є вища освіта та ступінь PhD, але немає досвіду, можна подаватися в IT-корпорацію на інтернатуру. Заявку варто надсилати на початку року, саме стажування переважно стартує влітку. Анонси компанії публікують на офіційному сайті, ось інформація про інтернатуру Google в 2022 році. Це класна можливість — інтерни можуть залишитися працювати у компанії на full-time.

У Google Cloud понад 100 команд, вони розподілені по всьому світу. Колеги з моєї групи знаходяться в Ізраїлі, США, Канаді та Польщі, кожен закріплений за конкретною частиною продукту. Разом ми формуємо його концепцію, ініціюємо дослідження та тестування, визначаємо, як за допомогою дизайну покращити продукт.

#2. Кому не підійде робота в ІТ-корпорації

В ІТ-гігантах дуже інтенсивний темп роботи. Якщо вам не вистачає досвіду та самостійності — краще розглянути стартап або скейлап.

Якщо хочете отримати різноманітні скіли, я рекомендую подаватись в аутсорсингову компанію. Адже аутсорс — це робота з різними технологіями, індустріями, тулзами та стейкхолдерами. Це важливо для фахівців, які ще набувають досвіду. Якщо ж відчуваєте, що в аутсорсинговій компанії ви «найрозумніший у кімнаті» — спробуйте подаватися до IT-корпорації.

Кого точно не візьмуть до Google:

 • «Токсиків». Важливо вміти працювати з людьми і не розгойдувати їхній стан. «Токсичність» визначає на інтерв'ю фахівець із освітою психолога.
 • Кандидатів із упередженнями: расовими, релігійними тощо.
 • Претендентів, які негативно відгукуються про екс-роботодавця.

Офіс Google у Варшаві

#3. Про специфіку найму в Google

У моєму випадку воронка найму зайняла 4 місяці інтенсивної роботи: кожні 2-3 дні були зідзвони, інтерв'ю та велике тестове. У таких компаніях як Google, тестове завдання під NDA, кандидат попередньо підписує документ про нерозголошення.

Часу зазвичай дають необмежену кількість, але я не рекомендую вимагати більше 2 тижнів. Щоб виконати тестове для Google, мені довелося звільнитися і на два тижні поїхати туди, де всі побутові питання вирішували за мене, що дозволяло працювати над проєктом для Google більше 8 годин на день.

Рекомендуємо прочитати:

img-5postupkov-ukr-61e6897886c1d357765935.jpg

5 вчинків співробітників, про які дізнався весь світ

Читати

#4. Про важливість cultural fit — і як його перевіряють

Перед подачею CV почитайте про місію, цінності та культурні особливості компанії. Готуючись до інтерв'ю в Google, я виписувала soft-скіли, які мала показати.

Це були:

 • лідерство
 • вміння працювати в команді
 • problem-solving
 • навички презентації
 • критичне та стратегічне мислення
 • навички комунікації

Ефективна комунікація в Google — must have. На інтерв'ю кандидату ставлять запитання, і його завдання — вкластися у відведений час. Рекрутер не встиг запитати про все, що запланував? Це знак, що претендент не вміє ефективно комунікувати і коротко викладати думки.

#5. Як адаптувати CV під західний ринок

Прочитайте опис вакансії та проаналізуйте:

 • відповідність до опису вакансії
 • свої сильні сторони
 • «фішки», які відрізнятимуть вас на фоні інших кандидатів

Під кожну роботу я рекомендую переписати резюме. Важливо розуміти, що у технологічних корпораціях усі співробітники — мотивовані, goal-oriented та з прокачаними hard-скілами. Оскільки ви навряд чи зможете написати код «красивіше» за інших, намалювати кнопки краще за інших кандидатів вашого рівня або відрізнятися ще за якимись хардами, завдання — показати, чим ви виділяєтеся за soft-скілами.

Круто, якщо вкажете свою цінність, яка поєднує вас із цінностями продукту.

Наприклад, ви подаєте CV у Google Search. Можна написати про організаційні скіли, про те, що ви любите знаходити логіку та допомагати людям розбиратися у складних речах.

Враховуйте, що спочатку CV обробляє робот за ключовими словами. Випишіть такі ключові слова — наприклад, «solution-driven людина» — і використовуйте їх у резюме, якщо вони вас стосуються. Під кожну вакансію для креативників підготуйте портфоліо з декількома варіантами робіт — 2–3 приклади вистачить.

Досягнення важливо не «привласнювати» собі у форматі: «Я впровадив фічу N, чим збільшив приплив користувачів на Y% та кількість покупок у Apple Store на X%». Не забирайте всю славу собі, натомість напишіть, яким був ваш внесок у роботу, що ви зробили з командою і яких результатів разом вдалося досягти.

Важливо: хоч би скільки досвіду у вас було, ваше CV має поміститися на одну сторінку.

Роман Апостол

#1. Як потрапили до Google і чим займалися у компанії?

Google любить наймати людей за рекомендаціями працівників. Коли нова людина приєднується до команди, рекрутер організовує дзвінок та просить порадити, хто з друзів міг би стати працівником Google.

Хтось із моїх знайомих, потрапивши до Google, вказав мене як потенційно гарного кандидата. Google раз на 3-6 місяців протягом 2 років пропонував мені пройти співбесіду. У певний момент я погодився.

У нью-йоркському офісі Google я пропрацював 4,5 року. Починав як IC (individual contributor), за 2 роки «виріс» до Team Lead команди з 10 осіб. Вже наприкінці кар'єри в Google моя команда мала три проєкти, в рамках яких я був go-to person. Разом із project-менеджерами та бізнес-аналітиками ми вирішували, як розвивати ці проєкти.

#2. Про специфіку роботи в ІТ-корпораціях

Загалом IT-гіганти достатньо подібні, але є важливі відмінності:

 • Facebook —  engineering-centric, культура Move fast break things. Підхід, за якого помилки вважаються природним наслідком інновацій у висококонкурентному та складному середовищі.
 • Amazon — customer-centric. Підхід до ведення бізнесу та розробки продукту, у якому компанія сфокусована на створенні позитивного клієнтського досвіду.
 • Apple — design-centric. Підхід до розробки продуктів, який на основне місце ставить користувача з його цілями, завданнями, обмеженнями і контекстом роботи.
 • Netflix — customer-centric і content-centric. Підхід, у якому всі дії компанії зосереджені на створенні позитивного клієнтського досвіду з допомогою контенту.
 • Google — еngineering-сentric. Підхід, згідно з яким інженери завдяки прокачаним скілам і типу мислення можуть вигадувати проривні продуктові рішення.

Рекомендуємо прочитати:

img-topzp-ukr-new-61f94e826ae1d226420723.png

До $12 млн на рік + бонуси: найбільш оплачувані співробітники у світі

Читати

Я вибрав Google, тому що в інженерів компанії багато свободи та прав у прийнятті рішень. Крім того, тут працює чимало дуже розумних людей, які можуть підказати варіанти того, як упоратися з різними інженерними проблемами.

#3. Кому не підійде робота в ІТ-корпорації

Новачкам, а також тим, хто звик до швидких рішень та розвитку. Великі компанії мають, що втрачати. Тому багато процесів спрямовані на те, щоб мінімізувати потенційні втрати. Це уповільнює роботу.

Те, що в стартапі або скейлапі можна зробити за тиждень, у корпорації іноді займає місяці. Впевнені у своїх силах люди, які лише починають кар'єру, часто не затримуються у FAANG. Вони йдуть працювати у компанії, де можуть рухатися швидше.

#4. Про специфіку найму в Google

У Google я проходив 3 етапи:

 • знайомство з рекрутером
 • телефонне screening interview
 • onsite interview, що складалося з 5 співбесід: 4 технічні та на перевірку culture fit

Під час технічних інтерв'ю необхідно вирішити завдання, приклади яких можна знайти на LeetCode. Це платформа з ресурсами для прокачування скілів інженерам та підготовки до інтерв'ю в Meta, Apple, Uber, Amazon та інших топових компаніях. Багато завдань «витікає» на цей ресурс: кандидат пройшов співбесіду, а потім опублікував дані на LeetCode.

Інженерам на інтерв'ю пропонують алгоритмічні завдання. Претендент повинен застосувати різні техніки і досягти дієвого результату навіть із неоптимальним рішенням. Ось приклади таких завдань, які дають на співбесідах у компаніях Кремнієвої долини.

Для Senior-інженерів можуть проводити System Design Interview, під час якого запитують про проєктування систем. Наприклад: «Як би ви збудували месенджер на кшталт WhatsApp?». Формулювання не припускають єдиної правильної відповіді, вони демонструють вміння людини розмірковувати. Розбір запитань для System Design Interview можна знайти в інтернеті, а ще є корисна збірка з концепцій дизайну систем.

Щоб підготуватися до технічної співбесіди в Google, потрібно вирішити 300-400 завдань на LeetCode Easy + Medium рівня. Варто також прочитати книгу про алгоритми: раджу  Introduction to Algorithms Thomas H. Cormen та Cracking the Coding Interview Gayle McDowell. 

І насамкінець: знайдіть людину з FAANG, котра проведе вам 1–2 тестові співбесіди. Вся підготовка, залежно від рівня кандидата, займе від 3 місяців до року.

Рекомендуємо прочитати:

img-plushkiua-6200e998eabb2851738840.jpg

Дні поганого настрою, безлімітна відпустка і музичний мікродозинг

Читати

#5. Про важливість cultural fit — і як його перевіряють

Одна з 5 співбесід у Google — на перевірку culture fit, а також наявність у кандидата Googleyness. Це синонім корпоративної етики та адаптації в компанії.

Людина, яка відповідає Googleyness, успішно розвивається в умовах невизначеності, цінує зворотний зв'язок, перш за все думає про користувача та піклується про команду.

У Google вважається, що важлива складова кожної з цих якостей — так званий емоційний інтелект. У рекрутерів Google немає чек-листа для визначення рівня EI, але в процесі найму вони використовують такі методи перевірки:

 • Оцінка резюме. Чи працював кандидат у команді? Як він розповідає про цей досвід: більше вживає займенник «я» чи «ми»? Вважається, якщо претендент акцентує увагу на командних зусиллях — він уміє співпрацювати і має прокачаний емоційний інтелект.
 • Відкриті запитання. Наприклад: «Яку велику проблему вам вдалося вирішити на минулому місці роботи?», «Яким був ваш внесок у проєкт, над яким ви працювали у попередній компанії?».
 • Аналіз минулого. Драйвер номер один у Google — створення DEI-середовища (різноманітність — diversity, рівність — equity, інклюзивність — inclusion). 

Вважається, що коли у людей не схожі погляди на вирішення проблеми, вони пробуватимуть різні методи досягнення результату. Кандидат повинен вміти ефективно взаємодіяти з людьми інших національностей, рас та цінностей.

#6. Як адаптувати CV під західний ринок

Фокусуйте на результатах, а не на процесах. Наприклад, у розділі «Досвід» кандидати часто вказують «Писав код Java». Такий рядок ні про що не говорить.

Натомість зробіть акцент на досягненнях: «У команді я працював над продуктом N: створенням системи транзакцій, впровадженням та налагодженням. Ми досягли результатів C».

В інтернеті є багато відео з лайфхаками про те, як оформити резюме. Раджу подивитись ці: Create Your Resume for Google: Tips and Advice і Amazon Recruiter Shares 5 Insider Tips to Applying Online for Jobs.

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«People Management»
HR і рекрутинг
Веде Олександра Альхімович
25 липня 19 вересня
Олександра Альхімович