Чому працівники ненавидять тайм-трекери і чи потрібні вони взагалі | Бізнес-школа Laba (Лаба)
Для відстеження статусу замовлення - авторизуйтесь
Введіть код, який був надісланий на пошту Введіть код із SMS, який був надісланий на номер
anastasiiasytar@gmail.com
Код дійсний протягом 2 хвилин Код з SMS дійсний протягом 2 хвилин
Ви впевнені, що хочете вийти?
Сеанс завершено
На головну

Пошук

Зміст

Чи варто впроваджувати тайм-трекери у команді

Чому працівники ненавидять тайм-трекери і чи потрібні вони взагалі.

cover-6388645fbf738685394647.png

Багато менеджерів оцінюють ефективність команди кількістю робочих годин, проведених біля комп'ютера. І запроваджують для цього тайм-трекери.

В ідеалі такий інструмент дійсно повинен допомагати керівнику визначити, наскільки члени колективу є продуктивними та які пріоритети розставляти у поточних завданнях. Але зацикленість на тайм-трекінгу може створити токсичну культуру та дратівний мікроменеджмент, які демотивують команду.

Розбираємось, як подолати страх працівників перед відстеженням часу та які тайм-трекери можна спробувати впровадити, не заганяючи команду в депресію.

Навіщо застосовують трекери на роботі

У США 19,3 млн працівників «крадуть» 59 млн робочих годин при рівні оплати $150/год. Через це економіка Штатів щодня втрачає $8,8 млрд. «Крадіжка» часу означає, що людина отримує гроші за роботу, яку не виконувала.

Зазвичай робочий час витрачається на:

  • розв'язання особистих питань (сімейні справи, закупи в онлайн-магазинах, особисте листування чи дзвінки, перегляди роликів у TikTok)
  • надто часті перерви на відпочинок
  • приготування їжі в офісі
  • смол-токи з колегами

При цьому дослідження показали, що середній показник продуктивності серед майже 2 тис. працівників — лише 2 години 53 хвилини на день.

Рекомендуємо прочитати:

img-teambalance-62c69887442ba293956314.jpg

Краще працювати — більше відпочивати: як полегшити життя своїй команді

Читати

Цілком закономірно, що компаніям невигідно тримати в штаті людину, яка завдає збитків. Особливо це стосується великих ІТ-проєктів. Згідно з McKinsey, вони на 45% перевищують початковий бюджет, при цьому даючи прибуток на 56% менше, ніж очікувалося. Певною мірою це відбувається через порушення термінів.

Які проблеми розв'язують тайм-трекери:

  • Збільшення прозорості робочих процесів.
  • Підвищення продуктивності працівника. Трекінг-система відсікає можливість відволікатися на інші справи.
  • Посилення почуття відповідальності. Відстежуючи час, витрачений на проєкт, працівники краще відчувають свою роль у ньому і свій внесок.
  • Зменшення збитків компанії. Завдяки трекінгу часу менеджер може відстежити, які непріоритетні завдання забирають час у члена команди та переформатувати його роботу. Крім цього, тайм-трекінг спрямований на те, щоб запобігати «крадіжці» часу, про яку ми говорили вище. Таким чином, компанія знижує ризик виходу в мінус через неефективний тайм-менеджмент.

Які компанії в США впровадили тайм-трекінг

У Штатах подібні системи використовують здебільшого для низькооплачуваних професій.

Наприклад, вони впроваджені у компанії Amazon, щоби стежити за працівниками на складах. Видання Vice повідомляє, що корпорація застосовує радіочастотні сканери, щоб стежити, чим робітник займається протягом дня. Якщо людина «вкрала» до 59 хвилин робочого часу за рік — їй видають письмове попередження. А якщо накопичилося від 60 до 120 хвилин на день або після першого попередження вона «привласнила» ще до 59 хвилин — людину можуть звільнити.

Amazon змушує працівників письмово доповідати, де вони знаходилися і чому нічого не робили:


Так само тайм-трекінг обов'язковий для касирів великої американської мережі супермаркетів Kroger та водіїв компанії міжнародних перевезень UPS.

Є й інші кейси зі США. Репутація рекрутингової організації з найму IT-фахівців — Crossover — почала погіршуватися після того, як одна з колишніх працівниць подала на компанію до суду. Система тайм-трекінгу Worksmart не відстежила час, який жінка витратила виконання завдання, і Crossover не виплатив їй зарплату.

В UnitedHealth Group, організації зі сфери охорони здоров'я, низька активність клавіатури може вплинути на компенсацію та бонуси.

А в скандально відомої компанії Enron, яка припинила своє існування через шахрайство її топменеджменту, протягом кожних 10 хвилин робочого часу (цей момент було неможливо передбачити) камери робили знімки облич працівників та екранів їхніх комп'ютерів, щоб перевірити, чи на місці підлеглі. Якщо людина була відсутня, це коштувало їй 10 хвилин від місячної ставки.

Працівники все частіше стикаються з тайм-трекінгом, і відгуки аж ніяк не позитивні. У TikTok навіть є відео про те, як обдурити трекінг-системи, в тому числі за допомогою «маніпулятора миші» — пристрою, який створює видимість активності:

 
@katrant You can get that on amazon! #mousejiggler #haha #workfromhome #amazonfinds #momsoftiktok #military #CloseYourRings #sleep ♬ Original sound taybayxoxo - ?Jools ?

Чому працівники ненавидять тайм-трекери та як це виправити

Варто визнати, що такі компанії, як Amazon, Enron, Crossover, очевидно перестаралися у своєму бажанні контролювати і вторглися в особистий простір працівників. Таке у будь-кого викличе напад панічної атаки.

Як же вчинити менеджеру, який вирішив запровадити тайм-трекер, але при цьому не хоче, щоби члени команди відчували себе пригніченими і звільнялися?

Нижче ми розібрали три основні блоки, які варто опрацювати керівникові, щоб трекер виконував свої реальні завдання — допомагав пріоритизувати таски та розуміти ефективність роботи команди.

Блок #1. «Тайм-трекінг відволікатиме мене від реальних завдань»

У багатьох компаніях це справді так. Наприклад, у Crossover людина повинна сидіти так, щоб було чітко видно її обличчя. При цьому руку не можна тримати біля обличчя — камера фіксує, що працівник не розмовляє по телефону. Крім того, відстежується активність клавіатури та миші — вона повинна бути не нижчою за певний рейт.

Працівникові доводиться постійно пам'ятати ці нормативи, за що подібний спосіб трекінгу прозвали «дресируванням мавпи».

Рішення:

Менеджер повинен зважити всі за та проти впровадження трекінг-системи. Занадто агресивний трекер поширюватиме токсичну корпоративну культуру, придушуватиме особистість людини та відволікатиме від виконання основних справ.

Єдина мета трекера — контролювати, скільки часу було витрачено на те чи інше завдання. Так менеджеру буде простіше зрозуміти, як людина пріоритизує таски і чи варто вносити зміни до її навантаження. З цією метою чудово справляється хмарна платформа Productive.

У Productive немає агресивного відеоспостереження. Сервіс допомагає учасникам команди ефективно відстежувати час, розподіляючи завдання за пріоритетами та проєктами.

Інструмент дозволяє інтегрувати в Google або Outlook календар, активувати таймер, приступаючи до роботи, і створювати щотижневі таймшити з результатами роботи.

Ціна Productive: від $17 на місяць.

Блок #2. «Тепер мені не довіряють, а трекінг-система знецінює мою роботу»

Нерідко при впровадженні трекерів у колективі з'являється токсична ієрархія, оскільки ви напевно знатимете, що керівництво не відслідковує свої завдання.

У токсичному колективі обов'язково з'явиться колега, який доповідатиме менеджеру, що один працівник трекає час неправильно, а інший використовує софт, який імітує активність миші.

Це підірве довіру між командою та керівником. Працівники почнуть відчувати недовіру менеджера — тепер їм потрібно постійно доводити, що вони не просто просиджують час в офісі.

Крім цього, тайм-трекінг пригнічує людей з креативним мисленням і на тих, чиєю сильною стороною є мультитаскінг. Адже по суті система відстеження часу вбиває будь-яку можливість мультизадачності.

Рекомендуємо прочитати:

img-peopleanalytics-62bed95501036100171871.jpg

Оцифровані: як people-аналітика допомагає працювати з командою

Читати

Рішення:

Перед впровадженням трекінг-інструментів зберіть команду та обговоріть усі болючі точки. Дайте колегам зрозуміти, що ви не знецінюєте їхню роботу, а впроваджуєте трекер для того, щоб краще розглянути сильні сторони кожного працівника.

У команді може бути людина з творчим мисленням, яка навідріз відмовляється почуватися персонажем роману Джеймса Орвелла «1984». Проведіть з таким працівником індивідуальну зустріч та подивіться разом демо про використання тієї чи іншої платформи.

Важливо, щоб людина зрозуміла, що ніхто не буде насаджувати їй свою думку, а сервіс для трекінгу — це friendly-інструмент, з приємним інтерфейсом та дружніми нагадуваннями.

Хорошим рішенням для креативних команд із мультизадачними працівниками буде хмарна платформа ClickUp. Вона об'єднує project- та time-менеджмент у комплексну систему. Серед її корисних функцій: управління проєктом за різними методологіями, трекінг завдань, можливість створення дашбордів, таймшитів, чатів, CRM та багато іншого.

Ціна ClickUp: від $5 для одного користувача на місяць, також є безплатна версія.

Блок #3. «Я не можу розслабитися через жахливий інтерфейс системи»

Мало того, що працівник постійно відчуває на собі відразливий мікроменеджмент, інтерфейс тайм-трекера теж не викликає захвату. Зазвичай негативний user experience пов'язаний зі старішими версіями трекерів.

Монотонна кольорова гама, сухі нагадування, ускладнені функції трекінга — все це може геть-чисто відбити бажання працювати над завданням і навіть загнати в депресію.

Рішення:

Менеджерам варто вибирати максимально приємний, дружній дизайн тайм-трекера, інакше працівники киснутимуть у сірих буднях і не зможуть забезпечити ту віддачу, на яку сподівається кожен керівник. Важливо, щоби сповіщення були ненав'язливими, а tone of voice системи не нагадував бездушного робота.

Багато розробників трекінг-платформ вже врахували ці особливості сприйняття користувачів. Хороший дизайн і баланс кольорів — у платформи Toggl Track, яка найкраще підходить для фрилансерів.

Функціонал платформи простий: час можна відстежувати автоматично та інтерактивно, а звіти — створювати у різних форматах (таблицях, інфографіках). Крім того, у Toggl Track доступна інтеграція з понад 100 додатками (наприклад, Freshbooks).

Ціна Toggl Track: безплатно (до 5 користувачів) або від $9 за 1 користувача на місяць.

Бажаєте отримувати дайджест статей?

Один лист з найкращими матеріалами за місяць. Підписуйтесь, аби нічого не проґавити.
Дякуємо за вашу підписку!
Курс з теми:
«HR-директор»
HR і рекрутинг
Веде Катерина Бандуровська
18 червня 1 серпня
Катерина Бандуровська